Znakomity występ w maratonie

Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna Błękitnych Nordic Walking Dziemiany podczas II Mistrzostw Polski Nordic Walking w Maratonie, które odbyły się w Osielsku koło Bydgoszczy.

Ekipa z Dziemian rywalizowała w dwóch sztafetach, a także w kategorii indywidualnej. Należy podkreślić, że zawodnicy mieli do pokonania ponad 42 kilometrowy odcinek. Jak podkreślają przedstawiciele dziemiańskiej reprezentacji, największą radość przyniosło im zwycięstwo instruktorki Joanny Stopy, która uzyskała wynik 5:35:28 i zdobyła tytuł mistrzyni Polski w kategorii 18-29 lat, a także wicemistrzostwo Polski w kategorii kobiet Open.

Warto też wspomnieć, że nie był to pierwszy, tak ogromny sukces reprezentantki Dziemian. W minionym roku Joanna Stopa zdobyła również tytuł mistrzyni kraju w półmaratonie. Jeśli chodzi o rywalizację sztafet, do obydwie sztafety z Dziemian zajęły 12 oraz 19 miejsce w ogólnej klasyfikacji na 23 ekipy biorące udział w zawodach.

Pierwszą sztafetę reprezentowali - Helena Stoltmann, Barbara Beśka, Marta Słomińska, Tomasz Knitter oraz Bernadeta Wysocka, natomiast drugą - Irena Żywicka, Natalia Olszewska, Weronika Radomska, Teresa Lehman oraz Maria Turzyńska- Stopa.