Znakomity finisz Asseco Gdynia, kolejna porażka Polpharmy Starogard Gdański

pk
Przemyslaw Swiderski
Asseco Gdynia do przerwy wyraźnie przegrywało z beniaminkiem Tauron Basket Ligi, ale w drugiej połowie zagrało koncertowo i wygrało w Ostrowie Wielkopolskim. To już szósty triumf podopiecznych Tane Spaseva. Za to fatalnie w czwartej kwarcie spisali się zawodnicy starogardzkiej Polpharmy, którzy nie mieli nic do powiedzenia w decydującym fragmencie i wysoko ulegli Polskiemu Cukrowi Toruń.

Przemysław Frasunkiewicz i Filip Matczak poprowadzili Asseco do kolejnego zwycięstwa w tym sezonie. 36-letni weteran polskich parkietów zagrał znakomite zawody, zdobywając w całym meczu aż 23 punkty. Warto dodać, że doświadczony skrzydłowy trafił aż sześć rzutów z dystansu i rozdał 5 asyst. Na wysokim poziomie zagrał też 22-letni zawodnik, który dołożył 16 punktów, 9 zbiórek i 7 asyst.

Gdynianie do przerwy stracili aż 47 punktów, ale w drugiej części starcia zdołali zatrzymać beniaminka z Ostrowa Wielkopolskiego. Zespół prowadzony przez Zorana Sretenovicia w trzeciej i czwartej odsłonie dorzucił tylko 25 "oczek", wskutek czego nie zdołał dotrzymać kroku graczom Tane Spaseva. Żółto-niebiescy po raz kolejny pokazali charakter.

Tego samego nie można powiedzieć o ekipie Dariusza Szczubiała. W pierwszej połowie starogardzianie nie grali jeszcze źle. Polpharma w drugiej kwarcie poprawiła się w ofensywie i doprowadziła do remisu. Tyle że po wznowieniu gry zapanował chaos, a ostatnią odsłonę najlepiej byłoby przemilczeć. Kociewskie Diabły w czwartej kwarcie nie trafiły żadnego rzutu z gry, a ostatecznie powiększyły swój dorobek o raptem dwa punkty.

Nic dziwnego, że ostatecznie skończyli fatalnie. Polski Cukier Toruń wykorzystał fatalną dyspozycję przeciwnika i pewnie pomknął po zwycięstwo. W ich szeregach bardzo dobrze wypadli Markeith Cummings i Maksym Kornijenko, którzy razem uzbierali 37 "oczek".

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Asseco Gdynia 72:81 (22:19, 25:16, 10:24, 15:22)

BM Slam Stal: Millage 17, Delaney 13, Sroka 11, Kaczmarzyk 9, Zębski 8 Wangmene 7, Żurawski 5, Ochońko 2.

Asseco: Frasunkiewicz 23, Matczak 16, Parzeński 12, Kowalczyk 10, Hickey 10, Szczotka 4, Czerlonko 3, Kaplanović 3, Morozow 0.

Polski Cukier Toruń - Polpharma Starogard Gdański 76:55 (21:15, 18:24, 19:14, 18:2)

Polski Cukier: Cummings 21, Kornijenko 16, Sulima 9, Wiśniewski 9, Michalak 8, Gibson 6, Lisewski 3, Michalski 2, Perka 2, Milesević 0, Bochno 0.

Polpharma: Hicks 13, Tiller 10, Dee 10, Flieger 9, Diduszko 6, Szymański 2, Długosz 2, Bailey 2, Kinloch 1, Wojdyła 0.