Zmiany personalne w Marynarce Wojennej RP weszły w życie

TM
Zmiany personalne w Marynarce Wojennej RP. Weszły w życie  trzy ważne decyzje ministra obrony.
Zmiany personalne w Marynarce Wojennej RP. Weszły w życie trzy ważne decyzje ministra obrony.
Udostępnij:
Weszły w życie trzy ważne decyzje ministra obrony: kmdr Wojciech Sowa został zastępcą dowódcy 3. Flotylli Okrętów, a kmdr Włodzimierz Kułagin szefem sztabu w tym związku taktycznym. Z kolei szefem sztabu Centrum Operacji Morskich – Dowództwie Komponentu Morskiego jest teraz kmdr Mariusz Kościelski.

Komandor Wojciech Sowa jest absolwentem Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Po ukończeniu kolejnych, podyplomowych studiów dowódczo-sztabowych w AMW był wyznaczony został na stanowisko szefa Pionu Radionawigacji w sztabie dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej. Później powierzono mu m.in. stanowisko dowódcy dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego MW. Do marca 2018 roku pełnił obowiązki na stanowisku szefa sztabu 3. Flotylli Okrętów. Decyzją ministra obrony narodowej został wyznaczony na stanowisko zastępcy dowódcy flotylli.

Komandor Wojciech Sowa jest absolwentem Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
Komandor Wojciech Sowa jest absolwentem Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Jego miejsce zajął kmdr Włodzimierz Kułagin, absolwent Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W trakcie służby w 9. FOW dowodził kolejno ORP „Wigry” i ORP „Flaming”. W latach 2008 – 2014 zajmował stanowiska w Dowództwie Marynarki Wojennej, a następnie w Inspektoracie MW Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie. W 2010 roku pełnił służbę w Sojuszniczej Misji Szkoleniowej - NATO Training Mission (NTM-I) w Iraku. W latach 2014 – 2017 był m.in. polskim oficerem łącznikowym przy Sztabie Połączonym SZ USA w Suffolk.

Z koleim nowym szefem sztabu Centrum Operacji Morskich Dowództwa Komponentu Morskiego został komandor Mariusz Kościelski (zastąpił kmdr Waldemara Modzelewskiego, który przeszedł na emeryturę).

Nowym szefem sztabu Centrum Operacji Morskich Dowództwa Komponentu Morskiego został komandor Mariusz Kościelski (zastąpił kmdr Waldemara Modzelewskiego,
Nowym szefem sztabu Centrum Operacji Morskich Dowództwa Komponentu Morskiego został komandor Mariusz Kościelski (zastąpił kmdr Waldemara Modzelewskiego, który przeszedł na emeryturę).

2018: ORP Pułaski wrócił z arktycznych manewrów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

F
Fen
Jak to możliwe, że szefem sztabu 3. Flotylli Okrętów w Polskiej Marynarce Wojennej jest niejaki Włodzimierzem Kułagin? Czy to przypadek, że ten gość ma typowo ruskie nazwisko?
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie