Zimowe sparingi. Chojniczanka Chojnice wygrała na wyjeździe z Widzewem Łódź, Radunia Stężyca z Zawiszą Bydgoszcz

Rafał Rusiecki
Chojniczanka Chojnice przygotowuje się do wznowienia rozgrywek II ligi
Chojniczanka Chojnice przygotowuje się do wznowienia rozgrywek II ligi Przemyslaw Swiderski
Udostępnij:
W drugim zimowym sparingu piłkarze Chojniczanki Chojnice pokonali w sobotę, 22 stycznia 2022 roku Widzew Łódź. W wyjazdowym spotkaniu wygranym 2:1 bramki dla naszego zespołu zdobyli Michał Mikołajczyk i Artur Pląskowski. Ze zwycięstwa cieszyli się także piłkarze Raduni Stężyca, którzy rozbili trzecioligowego Zawiszę Bydgoszcz 4:1.

Sparing Widzew Łódź - Chojniczanka Chojnice 22.01.2022

Chojniczanka Chojnice zaimponowała przede wszystkim w pierwszej połowie meczu sparingowego z Widzewem Łódź. To wówczas stworzyła sobie kilka ciekawych sytuacji ofensywnych. W 18 minucie Filip Karbowy znalazł się w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem Widzewa, podciął piłkę, ale ta przeleciała nad poprzeczką. 10 minut później Michał Mikołajczyk już znalazł sposób na defensywę łodzian. W 38 minucie niewiele zabrakło, aby "Chojna" podwyższyła za sprawą Mateusza Klichowicza, ale po jego strzale futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Po zmianie stron na 2:0 podwyższył ostatecznie Artur Pląskowski. Widzew tego dnia stać było tylko na honorowe trafienie, którego autorem był w 78 minucie Karol Danielak.

To był drugi zimowy sparing Chojniczanki Chojnice. Od poniedziałku, 24 stycznia zawodnicy trenera Tomasza Kafarskiego przenoszą się do Władysławowa. W Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo trenować będą na zgrupowaniu do 30 stycznia. W tym czasie mają w planach dwa kolejne mecze kontrolne: z Odrą Opole (26 stycznia) oraz z Kotwicą Kołobrzeg (30 stycznia).

Widzew Łódź - Chojniczanka Chojnice 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Michał Mikołajczyk (29), 0:2 Artur Pląskowski (63), 1:2 Karol Danielak (78)

Chojniczanka: (I połowa) Lewandowski - Grolik, Byrtek, Kasperowicz - Niepsuj, Czajkowski, Wolsztyński, Karbowy, Mikołajczyk - Mikołajczak, Klichowicz. (II połowa) Lewandowski (67 Sobolewski) - Olszewski, Bartosiak, Grobelny - Mazek, Cegiełka, van Huffel, zawodnik testowany, Trojanowski - Formela (78 Koniuszy), Pląskowski

Sparing Radunia Stężyca - Zawisza Bydgoszcz 22.01.2022

W piątek, 21 stycznia 2022 roku Radunia Stężyca poinformowała o zakontraktowaniu Macieja Orłowskiego, a dzień później były już obrońca Górnika Łęczna, zdobył dwie bramki w zimowym sparingu. 28-latek, który związał się z beniaminkiem II ligi półtorarocznym kontraktem, znalazł dwukrotnie sposób na bramkarza Zawiszy Bydgoszcz.

Radunia pokonała trzecioligowego Zawiszę aż 4:1, a wszystkie bramki padły w drugiej połowie zimowego sparingu w Stężycy. Na listę wpisali się jeszcze Wojciech Łuczak (z rzutu karnego) oraz Radosław Stępień.

Radunia Stężyca - Zawisza Bydgoszcz 4:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Stanisław Wędzelewski (51), 1:1 Wojciech Łuczak (56-karny), 2:1 Maciej Orłowski (65), 3:1 Maciej Orłowski (77), 4:1 Radosław Stępień (82)

Radunia: (I połowa) Czajkowski - zawodnik testowany I, Szur, Kosznik - Łuczak, Baszłaj, zawodnik testowany II, Kuźniarski, Potrac, Szuprytowski - Surdykowski. (II połowa) Tułowiecki - Witek, Szur, Murawski, Stępień, Baszłaj, Orłowski, Kuźniarski (61 Rajski), Łuczak (61 Pawłowski), Miller, Retlewski