Zespół "Czarodzieje" z Kaszub po raz kolejny wystąpi w...

  Zespół "Czarodzieje" z Kaszub po raz kolejny wystąpi w programie "Familiada". Zobaczcie teledysk!

  Maciej Krajewski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Czarodzieje z Kaszub po raz kolejny zaprezentują swoje zdolności w świątecznym odcinku Familiady. Dziecięcy zespół rockowy wykona własną pastorałkę na scenie tego znanego i nadal popularnego teleturnieju.
  Zespół "Czarodzieje" z Kaszub po raz kolejny wystąpi w programie "Familiada". Zobaczcie teledysk!
  1/16
  przejdź do galerii

  ©mat. prom.

  Emisję odcinka zaplanowano na wigilię Bożego Narodzenia o godz. 14 w Programie 2 Telewizji Polskiej. Czarodzieje wykonają własną pastorałkę „Idą święta”.

  Nagranie do tego wręcz nieśmiertelnego programu telewizyjnego odbyło się pod koniec listopada. Jak mówi Marek Teterycz, menedżer zespołu, informację o tej możliwości dostali na dwa dni przed terminem. Wielkimi staraniami udało się przesunąć nagranie na dzień później, choć i tak w zrealizowaniu występu znacząco pomogły lokalne władze - przejazd do studio Familiady dofinansowała Gmina Żukowo oraz Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie.

  Nie jest to pierwszy występ Czarodziejów w Familiadzie. Zespół już po raz trzeci gościł w studio tego wciąż popularnego teleturnieju. Jak przyznaje pan Marek po raz pierwszy znaleźli się tam w dość nietypowy sposób:

  - Rozsyłaliśmy naszą płytę do radiowej Trójki, oni puszczali nasze piosenki i tak jakoś różni ludzie, różne fundacje zaczęły się do nas zwracać, odezwała się też Familiada.

  Pierwszy występ Czarodziejów odbył się w 2014 roku. Startowali wtedy jako uczestnicy, zaśpiewali też autorską piosenkę „Wesołych Świąt”.

  Za drugim razem zespół poproszono o występ na Dzień Babci, na który specjalnie skomponowali okazjonalny utwór.

  Menedżer Czarodziejów nie ukrywa przyjemności, jaką daje fakt występowania w takim programie, jak Familiada:

  - To jest utwierdzające w przekonaniu, że warto robić to, co się lubi. Że z ulicy każdy może coś osiągnąć.

  Czarodzieje z Kaszub to dziecięcy zespół, grający muzykę z pogranicza rocka i popu. Kapelę utworzono w 2012 roku w Sitnie, od samego początku kieruje nią Marek Teterycz. Czarodzieje powstali na życzenie córki pana Marka, która często chodziła na próby jego zespołu i zafascynowała ją perspektywa kariery muzycznej. Kiedy pan Marek przeprowadził się z rodziną do Sitna i wybudował własne studio, nie było już odwrotu - trzeba było stworzyć kapelę dla ukochanego dziecka.

  Dzieci prezentowały się też w innych programach, m.in. w Mam talent, wzięli też udział w filmie dokumentalnym „Żywioły”, traktującym o Kaszubach.

  W tym roku Czarodzieje z Kaszub nagrali też teledysk do autorskiej piosenki „Podaruj życie”, w ramach zbiórki pieniędzy na pomoc dla 4-letniego Tymka z wrodzoną wadą serca. Na nagraniu wystąpił Marek Piekarczyk, dawny wokalista zespołu TSA, aktualnie prowadzący karierę solową. Najnowszą, trzecią już płytę zamierzają wydać na wiosnę nadchodzącego roku.

  Marek Teterycz w rozmowie dziękuje wszystkim, współodpowiedzialnym za kolejne sukcesy zespołu - lokalnym firmom, władzom gminy. Zwraca też uwagę na firmę Pomorskie Stacje Diagnostyczne Europak Mariusz Treder, której to dofinansowanie pomogło stworzyć teledysk do piosenki, którą Czarodzieje z Kaszub zagrają i zaśpiewają już w wigilię.

  Świąteczny odcinek "Familiady"  Pastorałkę “Idą Święta” w wykonaniu kaszubskiego zespołu będziemy mogli obejrzeć podczas emisji “Familiady” w wigilię Bożego narodzenia czyli 24.12.2018r. o godz. 14.00 w TVP2.

  Teledysk, którego wydawcą jest Europejska Fundacja Promocji Kultury Wyspa Artystów został zrealizowany m.in. w pięknie przystrojonym na Święta Parku Oliwskim.

  Darczyńcą, dzięki któremu teledysk mógł zostać zrealizowany, jest firma Pomorskie Stacje Diagnostyczne Europak Mariusz Treder.


  Zobaczcie teledysk pastorałki zespołu "Czarodzieje" [WIDEO]
  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo