reklama

Zbadaj się za darmo na Targu Węglowym w Gdańsku

redZaktualizowano 
W czwartek 15 września 2016 r. w Gdańsku będzie można bezpłatnie skorzystać z profilaktycznych badań. Oprócz tego zorganizowane zostaną konkursy i zawody sportowe. Chcesz sprawdzić, jaka jest twoja wiedza dotycząca zdrowego żywienia, jaka jest twoja sprawność fizyczna i czy twoja dieta jest prawidłowa? Przyjdź w czwartek w godzinach 10-18 na Targ Węglowy!

Bezpłatne badania w Mobilnej Kardiologicznej Poradni Servier obejmują: ciśnienie tętnicze, stężenie glukozy, wskaźnik BMI,
stężenie cholesterolu całkowitego, wskaźnik kostka-ramię (ABI). W uzasadnionych przypadkach (nieprawidłowe wyniki ww. badań) będzie możliwość skorzystania z konsultacji kardiologicznej oraz poszerzonej specjalistycznej diagnostyki (EKG serca).

Akcja odbywa się w ramach kampanii edukacyjnej „ZDROWE DZIECI, ZDROWA MŁODZIEŻ, ZDROWI DOROŚLI”. Ma ona na celu upowszechnianie profilaktyki chorób układu krążenia oraz budowanie świadomości społecznej na temat wartości zdrowia i jego profilaktyki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kampania zwraca szczególną uwagę na podnoszenie świadomości dorosłych Polaków na temat wpływu zachowań prozdrowotnych na edukację młodego pokolenia.

Pierwszy etap kampanii „ZDROWE DZIECI, ZDROWA MŁODZIEŻ, ZDROWI DOROŚLI” realizowany jest w ramach XIV edycji akcji „SERVIER DLA SERCA”.

W Mobilnej Kardiologicznej Poradni Servier mieszkańcy 11 polskich miast, w tym Gdańska, mogą skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, którym towarzyszą zabawy edukacyjne, zawody sportowe (Edukacyjny Namiot Servier), gdzie można pozyskać informacje z zakresu czynników ryzyka i profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego, sprawdzić swoją wiedzę w konkursach edukacyjnych oraz umiejętności sportowe.

Wśród zaplanowanych aktywności znajdują się m.in.: propozycja bicia rekordu wspólnie pokonanych kilometrów na bieżni i rowerach treningowych, multimedialna oferta wdrożenia zbilansowanej diety dla całej rodziny oraz interaktywna Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, przybliżająca aktualne wytyczne Instytutu Żywności i Żywienia.

Zarówno dzieci jak i dorośli mogą wypełnić ankietę sprawdzającą ich codzienne nawyki i przyzwyczajenia związane z dietą i aktywnością fizyczną. Po podliczeniu odpowiedzi test ocenia deklarowane postawy oraz kieruje do porad dotyczących zdrowego stylu życia.

Dla wszystkich odwiedzających Kardiologiczną Poradnię Servier przygotowano ciekawe materiały edukacyjne.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie