Zatrzymano dwie kobiety, które okradały w Gdańsku starszych...

  Zatrzymano dwie kobiety, które okradały w Gdańsku starszych ludzi. Podawały się za pracowników spółdzielni i urzędu miasta

  (KGK)

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zatrzymano dwie kobiety, które okradały w Gdańsku starszych ludzi. Podawały się za pracowników spółdzielni i urzędu miasta
  1/4
  przejdź do galerii

  ©KMP Gdańsk

  Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali dwie kobiety: 49- i 46-letnią, które podawały się za pracowników spółdzielni, wodociągów, pracowników urzędu miasta. A gdy starsi ludzie wpuszczali je do środka, okradały mieszkania.
  Kryminalni z komisariatu we Wrzeszczu od kilku miesięcy pracowali nad ustaleniem tożsamości i zatrzymaniem sprawców kradzieży z mieszkań na szkodę starszych mieszkańców Gdańska.

  Jak ustalili policjanci, nieznane wówczas kobiety podając się m.in. za pracowników spółdzielni, wodociągów, urzędu miasta, pracowników socjalnych powołując się na "ważną sprawę", wchodziły do mieszkań seniorów i wykorzystując ich nieuwagę oraz życzliwość kradły pieniądze oraz znalezione w mieszkaniu kosztowności.


  Śledczy oraz kryminalni, którzy pracowali nad tą sprawą, dokładnie analizowali każde zgłoszenie. Funkcjonariusze przejrzeli zapisy zabezpieczonego do spraw monitoringu, na którym znaleźli wizerunki kobiet. Wszystkie informacje zdobyte przez policjantów były bardzo dokładnie weryfikowane i sprawdzane. Przesłuchano wielu świadków. Za każdym razem na miejscu zdarzenia pracował technik kryminalistyki, który wykonywał oględziny oraz zabezpieczał ślady daktyloskopijne, oraz biologiczne.

  Zatrzymano kobiety, które okradały seniorów


  Na podstawie intensywnej pracy operacyjnej oraz dzięki analizie zdobytych informacji, kryminalni wytypowali i ustalili tożsamość podejrzewanych o te przestępstwa kobiet.

  49-latka oraz 46-latka zostały zatrzymane. Jeszcze tego samego dnia kobiety usłyszały zarzuty kradzieży. 49-latce policjanci przedstawili w sumie cztery zarzuty. Seniorzy wyniku jej przestępczej działalności utracili blisko 28 tysięcy złotych oraz biżuterię, której część została odzyskana przez policjantów.

  46-latce policjanci przedstawili 3 zarzuty - w tym przypadku seniorzy utracili w sumie ponad 9 tysięcy złotych.

  Prokurator nadzorujący policyjne dochodzenie po zapoznaniu się z dowodami zebranymi przez śledczych zdecydował o złożeniu do sądu wniosku o aresztowanie zatrzymanych kobiet.

  Decyzją sądu, 49-latka i jej młodsza wspólniczka w areszcie spędzą najbliższe miesiące.

  Policjanci cały czas analizują pozostałe, podobne zdarzenia, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Gdańska. Śledczy podejrzewają, że kobiety w podobny sposób mogły dopuścić się podobnych przestępstw.

  Dwie kobiety okradały seniorów z Gdańska. Mogą odpowiadać za co najmniej 30 oszustw na terenie miasta. Usłyszały zarzuty [wideo,zdjęcia]  To już kolejne zatrzymanie osób podejrzanych o okradanie najstarszych mieszkańców naszego miasta.
  Przypomnijmy, pod koniec czerwca tego roku policjanci zatrzymali i postawili zarzuty dwóm kobietom w wieku 21 i 41 lat, które w ten sam sposób pozbawiały seniorów oszczędności.

  Najważniejsze wydarzenia Pomorza ostatnich dni


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!