Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zacięty finał floretowego turnieju w Galerii Bałtyckiej [ZDJĘCIA]

Tomasz Bołt/Polskapresse
Karolina Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) nie miała sobie równych podczas rozgrywanego w niedzielę po raz 16 turnieju "O Trójząb Neptuna". Nasza florecistka pokonała 15:14 w finale zawodów Martynę Synoradzką (AZS AWF Poznań). To trzeci trójząb w kolekcji Karoliny. Poprzednio zdobyła go w 2008 i 2009 roku. Decydujące walki rozgrywane były w wyjątkowej scenerii.

Wszystko działo się bowiem w sąsiedztwie sklepów i klientów Galerii Bałtyckiej w Gdańsku Wrzeszczu.

Karolina Chlewińska w ćwierćfinale turnieju, który jest zaliczany do generalnej klasyfikacji Pucharu Polski, pokonała 15:5 Annę Rybicką. Ten pojedynek kibice mogli jeszcze oglądać w Gdańskiej Szkole Floretu. Na półfinały i finał musieli się jednak przenieść do centrum handlowego. A tam Chlewińska po zaciętej walce uporała się z kolejną, klubową koleżanką Magdaleną Knop (15:13). Tymczasem w drugim półfinale Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) bez problemów pokonała 15:6 reprezentującą gdański klub Martę Łyczbińską.

Co prawda, Łyczbińska musiała uznać wyższość rywalki z Poznania, ale we wcześniejszych turniejach spisywała się od niej lepiej i to ona triumfowała w końcowej klasyfikacji Pucharu Polski. Florecistka Sietomu AZS AWFiS zdobyła łącznie 214 punktów i o zaledwie jeden wyprzedziła Synoradzką.

Dobre wieści napłynęły także w sobotę z Warszawy. W finale XXXVI turnieju "O złoty floret JM Rektora AWF"Ukrainiec Wołodymyr Kołtygo pokonał rodaka Kloda Junesa 15:7. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski - po raz drugi w karierze - triumfował Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), którego trenuje Stanisław Szymański.