Za porwanie odpowie dyrektor

  Za porwanie odpowie dyrektor

  Natasza Jatczyńska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dyrektor elbląskiego domu dziecka został odwołany ze stanowiska. To skutek głośnej sprawy uprowadzenia do Austrii dwóch dziewczynek, podopiecznych tej placówki.
  Franciszek Dawgul piastował stanowisko dyrektora Ośrodka Wsparcia Dzieci i Młodzieży w Elblągu, czyli domu dziecka, od 1991 roku. Teraz, po kilkunastu latach pracy został odwołany, bo jak twierdzi rzeczniczka prasowa elbląskiego ratusza, stracił zaufanie prezydenta.

  - Powodem odwołania były zastrzeżenia co do sposobu kierowania placówką, które od pewnego czasu miał prezydent Elbląga. Związane one były przede wszystkim ze sposobem zarządzania placówką w sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak chociażby ostatnie porwanie z elbląskiego domu dziecka dwóch dziewczynek - dodaje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Elblągu.

  Przypomnijmy.
  Pod koniec maja z elbląskiego ośrodka zniknęły dwie dziewczynki - Marta i Angelika. Odnalazła je policja po dwóch dniach poszukiwań. Okazało się, że uprowadziła je i wywiozła do Austrii ich matka. Dzieci przebywały tam również z ojcem, którego wcześniej sąd w Elblągu skazał za molestowanie seksualne jednej z dziewczynek.

  Z tego też powodu dzieci zostały odebrane rodzinie i umieszczone w elbląskim ośrodku. Uprowadzone dziewczynki trafiły do placówki opiekuńczej w Austrii. Wrócą jednak do elbląskiej placówki. Wczoraj powiadomiono, że są już w drodze do Polski.

  Ojciec został umieszczony w areszcie. Matka usłyszała zarzuty o porwanie. Teraz konsekwencje poniósł również dyrektor, który nie dopilnował dzieci. - Na razie nie ogłoszono konkursu na stanowisko dyrektora domu dziecka. Tymczasowo pełni je Barbara Nalińska, wcześniej zastępca Franciszka Dawgula - dodaje Joanna Urbaniak.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo