Z Lotosu Trefla uszło powietrze

Patryk Kurkowski
Gdańszczanie zaczęli dobrze, ale schodzili pokonani
Gdańszczanie zaczęli dobrze, ale schodzili pokonani Karolina Misztal
Mimo że za nami już cztery kolejki PlusLigi, to siatkarze Lotosu Trefla wciąż nie zaznali smaku zwycięstwa. Gdańszczanie wprawdzie ugrali pierwszego seta w sezonie, ale w Hali 100-lecia Sopotu przegrali z Delectą Bydgoszcz 1:3.

Podopieczni Dariusza Luksa rozpoczęli spotkanie wręcz doskonale. Żółto-czarni grali na wysokiej skuteczności, w obronie świetnie blokowali (aż 6 punktów zdobytych tym elementem!). Już na pierwszą przerwę techniczną gdańszczanie schodzili z przewagą aż 5 punktów. Goście wprawdzie zdołali zmniejszyć dystans, ale po chwili Lotos Trefl znowu odskoczył i ugrał pierwszego seta w tym sezonie.

Tyle że - niestety - były to miłe złego początki. Jeszcze w drugim secie nasza drużyna walczyła, stawiała opór, wciąż była groźna w ataku, ale w końcówce lepiej zagrali bydgoszczanie.

W następnych partiach z graczy Luksa zupełnie uszło powietrze. W ofensywie drastycznie spadła wydajność, blok gospodarzy praktycznie nie istniał. W tej sytuacji odżyła Delecta, która w trzeciej i czwartej odsłonie była poza zasięgiem żółto-czarnych.

Lotos Trefl Gdańsk - Delecta Bydgoszcz 1:3 (25:20, 25:27, 15:25, 19:25)

Lotos Trefl: Łomacz, Hietanen, Gawryszewski, Mika, Kaźmierczak, Mikołajczak, Rusek (libero), Kamiński, Szczurek, B. Kaczmarek, Żaliński.

Delecta: Antiga, Masny, Wika, Konarski, Wrona, Jurkiewicz, Dębiec (libero) oraz Lipiński, Owczarz, Waliński, Wieczorek.