Wyrok na gdański klub B90 odroczony do 27 stycznia 2020 r. W I instancji sąd skazał współwłaścicielkę na grzywnę 30 tys. zł.

wie
Proces przeciwko właścicielce klubu B90 rozpoczął się w maju 2018 r.
Proces przeciwko właścicielce klubu B90 rozpoczął się w maju 2018 r. Przemyslaw Swiderski
Do 27 stycznia 2020 r. odroczył sąd wydanie wyroku w sprawie znanego gdańskiego klubu B90. W pierwszej instancji jego właścicielka została skazana na 30 tys. zł grzywny, a kobieta była oskarżona o zagrożoną nawet 8 latami więzienia organizację tam imprez masowych bez wymaganego prawem zezwolenia.

Na 30 tys. zł grzywny i zapłatę 3,1 tys. zł kosztów sądowych skazał gdański sąd współwłaścicielkę klubu B90, Ewę Hronowską [zgodziła się na publikację pełnego nazwiska - dop. red.] za organizację imprez masowych bez odpowiedniego zezwolenia. Wyrok nie był jednak prawomocny, a na wyrok po apelacji wciąż czekamy.

Czytaj także

- Oskarżona w pełni świadomie odstąpiła od wystąpienia o takie zezwolenie - mówiła w ustnym uzasadnieniu wyroku I instancji sędzia Magdalena Czapińska z Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe. Zastrzegła, że kobieta nie zareagowała na poprzedzające koncert zespołu Behemoth pismo z policji. Funkcjonariusze w dokumencie wskazywali Ewie Hronowskiej, że powinna wystąpić z wnioskiem o zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej.

Sędzia z jednej strony wskazywała, że współwłaścicielka klubu B90 działała jako przedsiębiorca, a z organizacji koncertów czerpała zyski i zarzucane jej przestępstwo zagrożone było nawet 8 latami więzienia, z drugiej – że skazana wcześniej była niekarana, co wpłynąć miało na fakt, że wymierzona kara była łagodniejsza.

Czytaj także

Wyrok w II instancji wygłoszony miał zostać 13 stycznia 2020 r., jednak rozprawę odroczono do dnia 27 stycznia 2020 r.

KRYMINALNE POMORZE - POLECAMY:

Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały. Klimat się zmienił.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie