Wybory samorządowe 2018 w Gdańsku. Debata kandydatów na...

  Wybory samorządowe 2018 w Gdańsku. Debata kandydatów na prezydenta Gdańska zorganizowana przez "Dziennik Bałtycki" 10.10.2018 [relacja]

  Jarosław Popek

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Debata przedwyborcza kandydatów na prezydenta Gdańska, zorganizowana przez "Dziennik Bałtycki", odbyła się w środę 10.10.2018 r. w budynku NOT. Jaką wizję Gdańska mają kandydaci? Jak chcą rozwiązać ważne dla mieszkańców kwestie?
  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska zorganizowana przez "Dziennik Bałtycki" 10.10.2018
  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska zorganizowana przez "Dziennik Bałtycki" 10.10.2018 w NOT
  1/62

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Hukało

  Udział w organizowanej przez „Dziennik Bałtycki” debacie potwierdziło wszystkich siedmioro kandydatów:
  • Paweł Adamowicz (KW Wszystko dla Gdańska),
  • Andrzej Ceynowa (KW SLD Lewica Razem),
  • Jacek Hołubowski (KW Gdańsk Tworzą Mieszkańcy),
  • Elżbieta Jachlewska (KW RS Lepszy Gdańsk),
  • Dorota Maksymowicz-Czapkowska (KWW Narodowego Frontu Polskiego - Wojciecha Olszańskiego),
  • Kacper Płażyński (KW PiS/Zjednoczona Prawica),
  • Jarosław Wałęsa KW Koalicja Obywatelska (PO + N).

  Niestety, nie dojechał kandydat SLD, prof. Andrzej Ceynowa.

  Debata "Dziennika Bałtyckiego" z kandydatami na prezydenta Gdańska. Relacja na żywo  Przed debatą - krótki briefing Kacpra Płażyńskiego  Są już prawie wszyscy kandydaci, a tuż przed debatą odbył się krótki briefing prasowy Kacpra Płażyńskiego. - Wczoraj sąd nakazał mi przeproszenie Pawła Adamowicza i zamierzam to zrobić - powiedział kandydat PiS. - Jednak nie zgadzam się z wyrokiem sądu.

  Płażyński zapowiedział, że uruchomi stronę internetową nieprzepraszamadamowicza.pl, na której zamieszczane będą te sprawy, za które gdańszczan powinien przeprosić właśnie Paweł Adamowicz.

  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska zorganizowana przez "Dziennik Bałtycki" 10.10.2018 w NOT JP


  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska zorganizowana przez "Dziennik Bałtycki" 10.10.2018 w NOT Piotr Hukało


  Godz. 17.30. Początek debaty  Debata się rozpoczyna. Wszystkich gości wita Mariusz Szmidka, redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego". Czekamy jedynie na prof. Andrzeja Ceynowę...

  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska zorganizowana przez "Dziennik Bałtycki" 10.10.2018 w NOT Piotr Hukało


  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska. Pytania o komunikację


  Pierwsze pytanie dotyczy komunikacji południowych dzielnic Gdańska z centrum i z Wrzeszczem.

  Kacper Płażyński mówi o tramwaju z Wrzeszcza do południowych dzielnic przez Łostowiską z estakadą nad Kartuską. - Będzie to konkurencyjne czasowo, a propozycje Adamowicza takie nie są - mówi Płażyński. - Na Ujeścisku chcę także zbudować szkołę podstawową.

  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska zorganizowana przez "Dziennik Bałtycki" 10.10.2018 w NOT Piotr Hukało


  Elżbieta Jachlewska: - Mieszkam na południu Gdańska i ten problem jest mi bliski. Największy problem jest z dojazdami. Należy zwiększyć liczbę autobusów i częstotliwość ich kursów. Mieszkańcy nie zostawią samochodów w domu, bo muszą np. dzieci wozić na drugi koniec miasta, a to zajmuje mnóstwo czasu. Nasz program "Gdańsk małych odległości" mówi o tym, że samochodów będzie na głównych trasach mniej. Place zabaw na tych osiedlach są grodzone, trzeba to zmienić.

  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska zorganizowana przez "Dziennik Bałtycki" 10.10.2018 w NOT Piotr Hukało


  Jacek Hołubowski: W naszym programie mamy budowę sieci dróg lokalnych i skomunikowanie ze sobą osiedli na południu. W dużej mierze odciążą one ulicę Świętokrzyską. Na razie to koszmar. Niektóre drogi trzeba poszerzyć, tu przykład Wielkopolskiej. Jest w planach Nowa Świętokrzyska, ale to już wielka inwestycja. Potrzebny jest też autobus jadący wzdłuż obwodnicy.

  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska zorganizowana przez "Dziennik Bałtycki" 10.10.2018 w NOT Piotr Hukało


  Paweł Adamowicz: Jako jedyny kandydat z doświadczeniem samorządowym zapewniam, że w przyszłym roku pojedziemy Nową Bulońską. Teraz plan na tramwaj do Wrzeszcza z południa. Potem będzie Nowa Świętokrzyska. Z przedsięwzięć społecznych: trwa budowa szkoły przy Jabłoniowej na 1000 dzieci, a w planach mamy budowe szkół i 16 żłobków. Mamy w planach budowę dzielnicowych centrów dla mieszkańców.

  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska zorganizowana przez "Dziennik Bałtycki" 10.10.2018 w NOT Piotr Hukało


  Dorota Maksymowicz-Czapkowska: Jako przyszły prezydent, mam nadzieję, będę ściśle współpracować z inżynierami i naukowcami, którzy mają plan na to, jak powinna wyglądać komunikacja, mają nowatorskie rozwiązania. Pozostałymi sprawami powinni zająć się przedsiębiorcy.  Jarosław Wałęsa: Nie sprzeczajmy się kto wymyślił tramwaj z Wrzeszcza do południowych dzielnic, bo to nieważne. Ja gwarantuję, że ten tramwaj powstanie. Przypomnę również o pomyśle linii SKM do Świętokrzyskiej. Problemem południa Gdańska jest to, że nastąpił niekontrolowany handel gruntami i niewiele jest miejsc, które należą do miasta. Chce rozmawiać z mieszkańcami, konsultować pomysły.  Andrzej Ceynowa nadal nie dojechał... Korki w Gdańsku?

  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska. Pytania o rewitalizację


  Maksymowicz-Czapkowska: Problem polega na tym, że jest grupa ludzi, właścicieli mieszkań, ale również mieszkańców lokali komunalnych, którzy niszczą np. remontowane kamienice. Rozważyłabym, czy tym, którzy nie płacą nie zaproponować lokali w innych miejscach Gdańska, a lokale sprzedać.

  Adamowicz: Mamy bogate doświadczenia w rewitalizacji dzielnic. Dostaliśmy za to mnóstwo nagród, ale wszystko to robimy po dyskusjach z mieszkańcami. Ożywiamy Dolne Miasto, także w formie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Orunia: kupiliśmy były komisariat, który przeznaczymy na dom kultury. Będziemy to kontynuowali.

  Hołubowski: Po pierwsze trzeba zabezpieczyć w budżecie pulę pieniędzy na rewitalizację w danym roku i przydzielami poszczególnym dzielnicom. Zgodnie z wolą mieszkańców robimy równe inwestycje. Totalnie zapomniane są np. Lipce, Św Wojciech czy Olszynka.

  Jachlewska: Ten temat jest mi bliski, bo walczyłam o rewitalizację Biskupiej Górki od 2008 roku.
  Chciałabym, by to się odbywało razem z mieszkańcami, by chcieli realizować takie plany, o jakich marzą. Żeby nie było tak, jak w Letnicy, gdzie jest 13 placów zabaw przy domach, w których nie ma dzieci. A z kolei na Oruni takich placów zabaw brakuje. Nie wyobrażam sobie wyprowadzania ludzi z tych dzielnic, to nie oni doprowadzili do degradacji lokali.

  Płażyński: Prezydent Adamowicz nazwał mnie kandydatem PiS. Tak, mnie popiera cała Zjednoczona Prawica, a pana Adamowicza wstydzi się nawet PO. Sposób rewitalizacji przyjęty przez władzę jest skandaliczny. W dzielnicach zaniedbanych prezydent Adamowicz dostaje niskie wyniki, i wcale się nie dziwię.

  Zobacz galerię

  Andrzej Ceynowa nadal jedzie...

  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska. Druga tura  Każdy odpowiada na jedno, wylosowane pytanie.
  • Wizja rozwijania terenów zielonych i koncepcja strefy buforowej przy Trójmiejskim Parku Krajobrazowym


  Odpowiada Kacper Płażyński: 170 ha terenów parkowych jest w moim programie. Chcemy parku na Biskupiej Górce, na Oruni, na Siedlcach, ale chcemy inwestować w parki "kieszonkowe". To my chcemy zielonego budżetu obywatelskiego, by tworzyć małe skwery, Chcemy podnieśc wydatki na zieleń (Gdańsk - 26 zł na osobę, Poznań - 70 zł na osboę). Zaprzestaniemy także wycinki otuliny TPK. Do wszystkich planów zagospodarowania wpiszemy min. 50 proc. terenów biologicznie czynnych.
  • O żłobkach opowie Elżbieta Jachlewska

  Trzeba budować żłobki lub kupować miejsca w żłobkach prywatnych. Jest to ważne, bo uniemożliwia kobietom powrót na rynek pracy. W Gdańsku nie pracuje 34 proc. kobiet, a 70 proc. z nich chętnie by do pracy poszło, gdyby były żłobki.
  • Program in vitro i program edukacyjny ZdroveLove

  Jacek Hołubowski: Nie łączmy tych dwóch kwestii. Programu ZdroveLove nie oceniam, bo nie jestem kompetentny, ale budzi to taki niepokój, że najpierw trzeba było przeprowadzić wielkie konsultacji. Tego nie było. Niczego nie można forsować wbrew rodzicom. In vitro: ten program powiniśmy popierać. Pytanie tylko, ile środków na to przeznaczać.
  • Polityka senioralna

  Paweł Adamowicz: W Gdańsku mieszka 120 tys. seniorów, a Rada Miasta przegłosowała program dla seniorów. Rozbudowujemy domy pomocy społecznej, ale ich potrzeba więcej. Te sprawy są mi osobiście bliskie. Mamy na to zarezerwowane pieniądze. Na moich listach jest wiele seniorek i seniorów i będziemy tę politykę nadal realizować.
  • Co zrobić z notorycznym zalewaniem miasta

  Dorota Maksymowicz-Czapkowska: To trudny problem, bo co ulewa to na Grunwaldzkiej ryby pływają. Nie jestem specjalistą, więc spytam fachowców.

  Na razie debata jest bardzo spokojna.
  • Mieszkania komunalne. Jak nimi gospodarować, a może rozwijać budownictwo komunalne?

  Jarosław Wałęsa: Z tego co wiem, Gdańsk nie ma centralnego rejestru mieszkań komunalnych. Tym się zajmę. Proponuję także, by budować nowe mieszkania w takich dzielnicach jak Oliwa czy Wrzeszcz.

  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska zorganizowana przez "Dziennik Bałtycki" 10.10.2018 w NOT Piotr Hukało


  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska. Trzecia tura  Kandydaci pytają się wzajemnie.

  Jarosław Wałęsa pyta Jacka Hołubowskiego o to, jakie są najgorsze cechy Pawła Adamowicza.

  Dorota Maksymowicz-Czapkowska pyta Elżbietę Jachlewską o nowotwory.

  Adamowicz pyta Dorotę Maksymowicz-Czapkowską o to, dlaczego poprze Płażyńskiego (- Nie poprę, bo wygram).

  Jacek Hołubowski pyta Jarosława Wałęsę o republikę deweloperów (- To nie republika, a imperium deweloperów).

  Elżbieta Jachlewska pyta Kacpra Płażyńskiego o czynsze w mieszkaniach komunalnych.

  Płażyński pyta Adamowicza o mobbing w urzędzie. Prezydent odpowiada mówiąc o rządach PiS. - A mobbingu nie ma. Było jedno postępowanie i tyle - mówi Adamowicz.

  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska zorganizowana przez "Dziennik Bałtycki" 10.10.2018 w NOT Piotr Hukało


  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska. Pytania z sali  Pytanie do Pawła Adamowicza o system wspierania matek wychowujących dzieci. Prezydent mówi o żłobkach.

  Pytanie do Kacpra Płażyńskiego: czy po wygranej Adamowicza będą fundusze centralne dla gdańszczan?
  - Jeśli prezydent będzie składał wnioski, które mają ręce i nogi, to dlaczego nie ma być funduszy? Jesli pan Adamowicz jest nieskuteczny w pozyskiwaniu środków, to jest powód, by pan zmienił stanowisko - mówi kandydat PiS.

  Pytanie do Adamowicza o posiadanie akcji deweloperów.
  - To zgodne z prawem, a ja mam 0,001 akcji tej spółki. Moje finanse są przezroczyste, a nie wiemy, ile zarabiał Kacper Płażyński w Enerdze (krzyki i śmiechy).

  Kolejne pytanie o to, czy w Gdańsku nie będzie zarządu komisarycznego, jeśli Adamowicz wygra, a trafi do aresztu.
  - Poprosiłem eksperta i powtarzam: jestem niewinny, a Gdańskowi nie grozi żaden pisowski komisarz. A my wygramy te wybory - mówi Adamowicz.

  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska zorganizowana przez "Dziennik Bałtycki" 10.10.2018 w NOT Piotr Hukało


  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska. Oświadczenia kandydatów  Jak się mogą Państwo spodziewać, każdy reklamuje się, mówiąc o tym, dlaczego jest lepszy od innych kandydatów.

  Zwolennicy klaszczą, przeciwnicy buczą, ale w sumie - bardzo udana i merytoryczna debata.

  A co na to Państwo? Czekamy na komentarze


  Debata kandydatów na prezydenta Gdańska - na żywo:


  WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 NA POMORZU:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W obronie wolnosci i demokracji z Ukladem Gdanskim !

  Uklad gdanski to dobrze zorganizowana mafia polityczno-medialna ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Budyn jest pewny swojego zwyciestwa bo wie ze Uklad Gdanski jego potrzebuje a oni na tym robia swoje interesy !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Katastrofą są

  W sile wieku (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  kandydaci, jak Wałęsa.
  Ohydne są kampanie.
  "Czego jeszcze chcecie, przecież obiecaliśmy już wszystko?"

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Debata

  Jaroslaw Slaw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Jedynie pani Dorota uczciwie powiedziala o komunikacji .ze trzeba sie konlutowac z ludzmi .ktorzy sie na tym znaja ...a reszta ...klamie jak z ut ...ja ....ja zrobie...ja wymysle...ja .....ja ...ja...rozwiń całość

  Jedynie pani Dorota uczciwie powiedziala o komunikacji .ze trzeba sie konlutowac z ludzmi .ktorzy sie na tym znaja ...a reszta ...klamie jak z ut ...ja ....ja zrobie...ja wymysle...ja .....ja ...ja zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dlaczego malwersanci Budyn i Zdanowska biora udzial w wyborach !

  Oszusci i zlodzieje do wyboru ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  Dlaczego wyborcy glosuja na oszusta Budynia ktory czeka na skazanie przez sedziego na telefon bo mysla ze on im daje prace a kradnie bo mu sie nalezy i oni sami tez by kradli !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tylko Kacper Płażyński gwarantuje Dobrą Zmianę w naszym Gdańsku!

  Waldan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

  Czytając i obserwując zwolenników PO z przybudówkami, widać coraz wyrazniej, że POpieranie dotychczasowych władz samorządowych, WBREW wszystkim informacjom o aferach, przekrętach i wyprzedaży...rozwiń całość

  Czytając i obserwując zwolenników PO z przybudówkami, widać coraz wyrazniej, że POpieranie dotychczasowych władz samorządowych, WBREW wszystkim informacjom o aferach, przekrętach i wyprzedaży majatku narodowego to już jest stan umysłu, trenowanego latami przez TVN czy lekturę Lisweeka, GWna czy POlityki. Tu nie ma żadnej logiki czy refleksji - za całą "mądrość" argumentacji i propozycje wyborcze dla Polaków starcza im rozpaczliwy krzyk Konstytucja czy Wolne sądy oraz ubieranie pomników w koszulki i zakłócanie spotkań wyborczych. To juz jest koniec, nie ma już nic...
  Każdy, autentycznie dbający o swoje miasto i region Polak musi sobie zadać pytanie - jak to jest, że przez 25 lat wyprzedawano polskie zakłady i fabryki, a nawet Polskie Nagrania(sic!) i wciąż słyszeliśmy zapewnienia z ministra z Bydgoszczu, że "piniędzy nie ma i nie będzie", a teraz , gdy rządzi Prawo i Sprawiedliwość, są pieniądze na 500+, leki dla Seniorów, podwyższenie kwoty wolnej od podatku, zmniejszenie wieku emerytalnego, podwyżkę płacy minimalnej i w dodatku na ODKUPIENIE i repolonizację banków, Polskich Kolei Linowych czy kolekcji Czartoryskich - i to wszystko BEZ podwyższania podatków. Nagle zaczęły przynosić duże zyski spółki górnicze, LOT czy Lotos. Wystarczy nie kraść i dobrze zarządzać!
  To pokazuje ogromne możliwości jakie tkwią w naszym Gdańsku i regionie, gdy te same zasady sprawnego zarządzania i uczciwej, transparentnej polityki będą obowiązywać TUTAJ.
  Damy Radę, bo jesteśmy to winni naszym dzieciom i wnukom!

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oto dlaczego nie popieram kandydatów PO z Pomorza i Gdańska. Tych ludzi PiS popieram

  Filip Stankiewicz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Jeśli chcesz informacje o kandydatach w wyborach samorządowych z województwa pomorskiego i Gdańska to są pod poniższym linkiem - oto dlaczego nie popieram kandydatów PO z Pomorza i Gdańska. Tych...rozwiń całość

  Jeśli chcesz informacje o kandydatach w wyborach samorządowych z województwa pomorskiego i Gdańska to są pod poniższym linkiem - oto dlaczego nie popieram kandydatów PO z Pomorza i Gdańska. Tych ludzi PiS popieram:

  http://niepoprawni.pl/blog/filipstankiewicz/oto-dlaczego-nie-popieram-kandydatow-po-z-pomorza-i-gdanska-tych-kandydatowzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oto dlaczego nie popieram kandydatów PO z Pomorza i Gdańska. Tych ludzi PiS popieram

  Filip Stankiewicz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Poniżej informacja których kandydatów z województwa pomorskiego popieram, ale na wstępie dlaczego nie popieram radnych PO do sejmiku województwa pomorskiego i rady miasta Gdańska. Uważam, że nasze...rozwiń całość

  Poniżej informacja których kandydatów z województwa pomorskiego popieram, ale na wstępie dlaczego nie popieram radnych PO do sejmiku województwa pomorskiego i rady miasta Gdańska. Uważam, że nasze województwo i miasto rozwija się znacznie wolniej niż mogłoby się rozwijać, choćby znacznie lepsza mogłaby być współpraca z rządem.

  Przykładem jest sprzeciw zarządu województwa pomorskiego (wybranego przez radnych PO) wobec Przekopu Mierzei Wiślanej. Jest to tym bardziej dziwne, wręcz niezrozumiałe, że radni PO i PSL w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego poparli ten projekt. Pod pierwszym linkiem dość miałkie moim zdaniem argumenty zarządu województwa pomorskiego przeciw temu projektowi, a pod drugim linkiem informacja o poparciu tego projektu przez radnych PO i PSL z sąsiedniego województwa. Oczywiście radni rządzącej większości z województwa pomorskiego nie sprzeciwili się stanowisku zarządu województwa pomorskiego.
  http://samorzad.pap.pl/depesze/temat_dnia/184672/Przeciw-przekopowi--Zarzad-woj--pomorskiego-negatywnie-o-przekopie-Mierzei
  https://olsztyn.tvp.pl/36935768/przekop-z-poparciem-sejmiku-to-klucz-do-rozwoju-gospodarki-regionu

  Kandydat PO na prezydenta Gdańska Jarosław Wałęsa ściemnia wraz z PO - uderza w republikę deweloperską istniejącą w Gdańsku, a na sali oklaskują go gdańscy radni PO, którzy od X lat uchwalają plany zagospodarowania przestrzennego. Ci radni oczywiście kandydują z list PO i będą stanowili główne zaplecze Wałęsy w przypadku gdyby na nieszczęście nas mieszkańców Gdańska został prezydentem naszego miasta. Likwidacja Republiki deweloperskiej. Za a nawet przeciw. Tylko wybór Kacpra Płażyńskiego może zmienić na lepsze sytuację Gdańska! Kacper Płażyński jest pracowity, kompetentny, wykształcony, rozsądny, energiczny i - co również bardzo ważne – uczciwy. I oczywiście ma bardzo dobry program dla Gdańska - warto się z nim zapoznać. Tu jego program dla Gdańska: http://kacperplazynski.pl/program-dla-gdanska , a tu dla poszczególnych dzielnic: http://kacperplazynski.pl/programy-dla-dzielnic

  Od wielu lat znam kandydata Prawa i Sprawiedliwości/Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdyni i uważam, że Marcin Horała ma podobne cechy jak Kacper Płażyński, zatem jest to również świetny kandydat. Więcej o nim oczywiście na jego stronie: http://horala.pl

  Polecam również osobę do sejmiku województwa pomorskiego z Gdańska i osoby do rady miasta Gdańska. Oczywiście inni kandydaci Prawa i Sprawiedliwości/Zjednoczonej Prawicy też są wartościowi i uczciwi, ale ci moim zdaniem wyróżniają się. Dodam, że miejsce na liście nie jest zbyt istotne, oczywiście poza miejscem numer jeden.

  Z okręgu numer 3 do sejmiku województwa pomorskiego (miasto Gdańsk) - W******* Helmin (numer 3 na liście): 38 lat, żonaty, czwórka dzieci. Absolwent Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Automatyk. Prywatny przedsiębiorca. Jego program oraz o tym dlaczego kandyduje na jego stronie: http://wojciechhelmin.pl

  Z okręgu numer 1 (dzielnice: Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Przeróbka, Stogi, Krakowiec-Górki Zachodnie, Wyspa Sobieszewska, Rudniki, Olszynka, Orunia-Św. W*******-Lipce) - Waldemar Jaroszewicz (numer 1 na liście).

  Z okręgu numer 2 (dzielnice: Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice) - Kazimierz Koralewski (numer 2 na liście)

  Z okręgu numer 3 (dzielnice: Aniołki, Siedlce, Wzgórze Mickiewicza, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień) - Piotr Gwit (numer 3 na liście)

  Z okręgu numer 4 (dzielnice: Młyniska, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Strzyża, Brętowo) - Małgorzata Tabaka (numer 6 na liście)

  Z okręgu numer 5 (dzielnice: Zaspa Młyniec, Zaspa Rozstaje, Przymorze Wielkie, Przymorze Małe) - Jan Kanthak (numer 1 na liście)

  Z okręgu numer 6 (dzielnice: Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki) - Dawid Krupej (numer 1 na liście).zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oto dlaczego nie popieram kandydatów PO z Pomorza i Gdańska. Tych ludzi PiS popieram

  Filip Stankiewicz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  Poniżej informacja których kandydatów z województwa pomorskiego popieram, ale na wstępie dlaczego nie popieram radnych PO do sejmiku województwa pomorskiego i rady miasta Gdańska. Uważam, że nasze...rozwiń całość

  Poniżej informacja których kandydatów z województwa pomorskiego popieram, ale na wstępie dlaczego nie popieram radnych PO do sejmiku województwa pomorskiego i rady miasta Gdańska. Uważam, że nasze województwo i miasto rozwija się znacznie wolniej niż mogłoby się rozwijać, choćby znacznie lepsza mogłaby być współpraca z rządem.

  Przykładem jest sprzeciw zarządu województwa pomorskiego (wybranego przez radnych PO) wobec Przekopu Mierzei Wiślanej. Jest to tym bardziej dziwne, wręcz niezrozumiałe, że radni PO i PSL w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego poparli ten projekt. Pod pierwszym linkiem dość miałkie moim zdaniem argumenty zarządu województwa pomorskiego przeciw temu projektowi, a pod drugim linkiem informacja o poparciu tego projektu przez radnych PO i PSL z sąsiedniego województwa. Oczywiście radni rządzącej większości z województwa pomorskiego nie sprzeciwili się stanowisku zarządu województwa pomorskiego.
  http://samorzad.pap.pl/depesze/temat_dnia/184672/Przeciw-przekopowi--Zarzad-woj--pomorskiego-negatywnie-o-przekopie-Mierzei
  https://olsztyn.tvp.pl/36935768/przekop-z-poparciem-sejmiku-to-klucz-do-rozwoju-gospodarki-regionu

  Kandydat PO na prezydenta Gdańska Jarosław Wałęsa ściemnia wraz z PO - uderza w republikę deweloperską istniejącą w Gdańsku, a na sali oklaskują go gdańscy radni PO, którzy od X lat uchwalają plany zagospodarowania przestrzennego. Ci radni oczywiście kandydują z list PO i będą stanowili główne zaplecze Wałęsy w przypadku gdyby na nieszczęście nas mieszkańców Gdańska został prezydentem naszego miasta. Likwidacja Republiki deweloperskiej. Za a nawet przeciw. Tylko wybór Kacpra Płażyńskiego może zmienić na lepsze sytuację Gdańska! Kacper Płażyński jest pracowity, kompetentny, wykształcony, rozsądny, energiczny i - co również bardzo ważne – uczciwy. I oczywiście ma bardzo dobry program dla Gdańska - warto się z nim zapoznać. Tu jego program dla Gdańska: http://kacperplazynski.pl/program-dla-gdanska , a tu dla poszczególnych dzielnic: http://kacperplazynski.pl/programy-dla-dzielnic

  Od wielu lat znam kandydata Prawa i Sprawiedliwości/Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdyni i uważam, że Marcin Horała ma podobne cechy jak Kacper Płażyński, zatem jest to również świetny kandydat. Więcej o nim oczywiście na jego stronie: http://horala.pl

  Polecam również osobę do sejmiku województwa pomorskiego z Gdańska i osoby do rady miasta Gdańska. Oczywiście inni kandydaci Prawa i Sprawiedliwości/Zjednoczonej Prawicy też są wartościowi i uczciwi, ale ci moim zdaniem wyróżniają się. Dodam, że miejsce na liście nie jest zbyt istotne, oczywiście poza miejscem numer jeden.

  Z okręgu numer 3 do sejmiku województwa pomorskiego (miasto Gdańsk) - W******* Helmin (numer 3 na liście): 38 lat, żonaty, czwórka dzieci. Absolwent Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Automatyk. Prywatny przedsiębiorca. Jego program oraz o tym dlaczego kandyduje na jego stronie: http://wojciechhelmin.pl

  Z okręgu numer 1 (dzielnice: Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Przeróbka, Stogi, Krakowiec-Górki Zachodnie, Wyspa Sobieszewska, Rudniki, Olszynka, Orunia-Św. W*******-Lipce) - Waldemar Jaroszewicz (numer 1 na liście).

  Z okręgu numer 2 (dzielnice: Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice) - Kazimierz Koralewski (numer 2 na liście)

  Z okręgu numer 3 (dzielnice: Aniołki, Siedlce, Wzgórze Mickiewicza, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień) - Piotr Gwit (numer 3 na liście)

  Z okręgu numer 4 (dzielnice: Młyniska, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Strzyża, Brętowo) - Małgorzata Tabaka (numer 6 na liście)

  Z okręgu numer 5 (dzielnice: Zaspa Młyniec, Zaspa Rozstaje, Przymorze Wielkie, Przymorze Małe) - Jan Kanthak (numer 1 na liście)

  Z okręgu numer 6 (dzielnice: Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki) - Dawid Krupej (numer 1 na liście). zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oto dlaczego Płażyński jest lepszy od Wałęsy

  Filip Stankiewicz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  Kandydat PO na prezydenta Gdańska Jarosław Wałęsa ściemnia wraz z PO - uderza w republikę deweloperską istniejącą w Gdańsku, a na sali oklaskują go gdańscy radni PO, którzy od X lat uchwalają plany...rozwiń całość

  Kandydat PO na prezydenta Gdańska Jarosław Wałęsa ściemnia wraz z PO - uderza w republikę deweloperską istniejącą w Gdańsku, a na sali oklaskują go gdańscy radni PO, którzy od X lat uchwalają plany zagospodarowania przestrzennego. Ci radni oczywiście kandydują z list PO i będą stanowili główne zaplecze Wałęsy w przypadku gdyby na nieszczęście nas mieszkańców Gdańska został prezydentem naszego miasta. Likwidacja Republiki deweloperskiej. Za a nawet przeciw. Tylko wybór Kacpra Płażyńskiego może zmienić na lepsze sytuację Gdańska! Kacper Płażyński jest pracowity, kompetentny, wykształcony, rozsądny, energiczny i - co również bardzo ważne – uczciwy. I oczywiście ma bardzo dobry program dla Gdańska - warto się z nim zapoznać na jego stronie.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ustawka redakcji żeby był show

  zero merytoryki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  i dłużej tym gorzej, najważniejsza była nawalanka. Wojciechowska może już wreszcie poszłaby na emeryturę, a Zalesiński lepiej zająłby się pisanie wierszy.

  Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

  Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

  Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

  Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

  Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

  Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

  Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

  Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

  Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

  Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

  Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

  Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

  Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

  Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

  Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

  Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

  Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

  Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

  Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

  Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

  Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

  Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

  Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

  Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

  Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

  Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

  Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

  Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

  Wideo

  Najczęściej komentowane

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Najczęściej czytane