reklama

Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 7 i Senatu, okręg nr 18

Małgorzata Wójcik-Nowacka
Małgorzata Wójcik-Nowacka
Zaktualizowano 
Wybory do Parlamentu dla osób, których miejsce zamieszkania to obszary powiatów: chełmski, krasnostawski, włodawski oraz miasta na prawach powiatu: Chełm, podobnie jak w każdym innym regionie w Polsce, to sprawdzian demokracji. Czy mieszkańcy Chełma podczas wyborów parlamentarnych 2019 skorzystali ze swojego prawa głosu? Jakie sa wyniki wyborów parlamentarnych w Chełmie? Kto dostał się do Sejmu z okręgu nr 7, a kto wybrał do Senatu z okręgu nr 18? Sprawdź, czy na liście przyszłych posłów i senatorów są twoi kandydaci.

Wyniki wyborów do Sejmu dla okręgu wyborczego nr 7

Granice tego okręgu to część województwa lubelskiego obejmująca obszary powiatów:

  • bialski,
  • biłgorajski,
  • chełmski,
  • hrubieszowski,
  • krasnostawski,
  • parczewski,
  • radzyński,
  • tomaszowski,
  • włodawski,
  • zamojski
    oraz miast na prawach powiatu:
  • Biała Podlaska,
  • Chełm,
  • Zamość.

Za nami kolejny egzamin z demokracji. Jak nam poszło? Sprawdź wyniki wyborów do Parlamentu z okręgu nr 7. Na poniższej liście sprawdzisz, ile dokładnie głosów dostał każdy z kandydatów na posła.

Lista kandydatów nr 1: KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. Sachajko Jarosław ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 10 651
  • Procent głosów oddanych na listę: 22,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,65%
  • Miejsce zamieszkania: Zamość
  • Zawód: ekonomista

2. Bratkowski Arkadiusz Tomasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 6 215
  • Procent głosów oddanych na listę: 13,06%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,55%
  • Miejsce zamieszkania: Miączyn Stacja
  • Zawód: nauczyciel przedmiotów zawodowych technicznych

3. Litwiniuk Przemysław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 409
  • Procent głosów oddanych na listę: 11,36%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,35%
  • Miejsce zamieszkania: Międzyrzec Podlaski
  • Zawód: radca prawny

4. Różyński Wiesław Marian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 926
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,35%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,23%
  • Miejsce zamieszkania: Gromada
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

5. Smal Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 025
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,35%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,75%
  • Miejsce zamieszkania: Ruda
  • Zawód: inżynier budownictwa

6. Romańczuk Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 205
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,8%
  • Miejsce zamieszkania: Włodawa
  • Zawód: rolnik

7. Szymala Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 715
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,7%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,68%
  • Miejsce zamieszkania: Radzyń Podlaski
  • Zawód: dyrektor marketingu

8. Kowalczyk Jan Franciszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 374
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,09%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,84%
  • Miejsce zamieszkania: Telatyn
  • Zawód: pracownik samorządowy

9. Wiśniewska Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 144
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,4%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Kosmów
  • Zawód: nauczyciel przedmiotów zawodowych technicznych

10. Suszczyński Sławomir Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 301
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Biała Podlaska
  • Zawód: dyrektor generalny

11. Malesa Marzena Jolanta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 274
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Biała Podlaska
  • Zawód: nauczyciel historii

12. Czuba Agnieszka Renata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 649
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,36%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Żdżanne
  • Zawód: pracownik administracyjny

13. Piwko Karolina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 852
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,79%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Zamość
  • Zawód: dietetyk

14. Wypych Teodora ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 195
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,41%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Gorajec-Zagroble
  • Zawód: nauczyciel

15. Stanibuła Ryszard Zbigniew ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 338
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,71%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Zamość
  • Zawód: lekarz weterynarii

16. Fornal Mirosława Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 135
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,28%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Kumów Majoracki
  • Zawód: farmaceuta

17. Kamińska Irena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 241
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,51%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Hrubieszów
  • Zawód: kasjer bankowy

18. Nowak Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 388
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,82%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Józefów
  • Zawód: kasjer bankowy

19. Koczkodaj Bartosz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 492
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,03%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Sętki
  • Zawód: pracownik centrum obsługi telefonicznej

20. Dziuba Anna Bożena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 188
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,39%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Tomaszów Lubelski
  • Zawód: socjolog

21. Siemakowicz Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 301
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Biała Podlaska
  • Zawód: kierownik biblioteki

22. Wilbik Marek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 471
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,99%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Studzianka
  • Zawód: rolnik

23. Nosek Sławomir Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 214
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,45%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Żółkiewka
  • Zawód: opiekun w domu pomocy społecznej

24. Zieliński Janusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 901
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,99%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,47%
  • Miejsce zamieszkania: Parczew
  • Zawód: właściciel małego sklepu

Lista kandydatów nr 2: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. Sasin Jacek Robert ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 91 241
  • Procent głosów oddanych na listę: 38,21%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 22,74%
  • Miejsce zamieszkania: Ząbki
  • Zawód: urzędnik

2. Zawiślak Sławomir ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 24 346
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 6,07%
  • Miejsce zamieszkania: Płoskie
  • Zawód: parlamentarzysta

3. Duszek Marcin Kamil ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 16 017
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,71%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,99%
  • Miejsce zamieszkania: Międzyrzec Podlaski
  • Zawód: parlamentarzysta

4. Hałas Teresa ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 8 622
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,61%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,15%
  • Miejsce zamieszkania: Topola
  • Zawód: parlamentarzysta

5. Zieliński Tomasz Andrzej ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 10 207
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,54%
  • Miejsce zamieszkania: Tomaszów Lubelski
  • Zawód: parlamentarzysta

6. Stefaniuk Dariusz Paweł ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 15 070
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,31%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,76%
  • Miejsce zamieszkania: Biała Podlaska
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

7. Romanowski Marcin ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 7 436
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,11%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,85%
  • Miejsce zamieszkania: Biłgoraj
  • Zawód: prawnik

8. Cichosz Lucjan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 128
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,03%
  • Miejsce zamieszkania: Żółkiew Kolonia
  • Zawód: lekarz weterynarii

9. Szwed Zdzisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 647
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,11%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,66%
  • Miejsce zamieszkania: Chełm
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

10. Skiba Leszek Marcin ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 6 007
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,52%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,5%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: ekonomista

11. Gmyz Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 918
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,22%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,73%
  • Miejsce zamieszkania: Zamość
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

12. Gmitruczuk Robert ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 212
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,93%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,55%
  • Miejsce zamieszkania: Walinna
  • Zawód: wyższy urzędnik państwowy

13. Strzałka Beata Małgorzata ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 7 785
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,26%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,94%
  • Miejsce zamieszkania: Biłgoraj
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

14. Gałaszkiewicz Krzysztof Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 211
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,18%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,3%
  • Miejsce zamieszkania: Horyszów Stara Kolonia
  • Zawód: inżynier rolnictwa

15. Sawicki Konrad Bernard ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 180
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,54%
  • Miejsce zamieszkania: Świdnik
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

16. Kusiak-Janiec Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 412
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,1%
  • Miejsce zamieszkania: Hrubieszów
  • Zawód: urzędnik

17. Szwaj Jerzy Ryszard ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 936
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,73%
  • Miejsce zamieszkania: Parczew
  • Zawód: lekarz weterynarii

18. Barszczewska Barbara Aldona ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 945
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,81%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,48%
  • Miejsce zamieszkania: Biała Podlaska
  • Zawód: lekarz specjalizacja ginekolog położnik

19. Chmielewska Iwona ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 150
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,48%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Kąkolewnica
  • Zawód: nauczyciel

20. Zańko Mariusz Artur ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 647
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,91%
  • Miejsce zamieszkania: Włodawa
  • Zawód: prawnik

21. Czarnecka Halina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 755
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,32%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Tarnawatka-Tartak
  • Zawód: pracownik samorządowy

22. Misztal Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 882
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,21%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,72%
  • Miejsce zamieszkania: Zamość
  • Zawód: lekarz

23. Piekarska Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 261
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,31%
  • Miejsce zamieszkania: Parczew
  • Zawód: nauczyciel

24. Dąbrowska-Banaszek Anna ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 13 787
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,44%
  • Miejsce zamieszkania: Chełm
  • Zawód: lekarz medycyny

Lista kandydatów nr 3: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. Pawłowska Monika Jolanta ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 12 916
  • Procent głosów oddanych na listę: 47,13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,22%
  • Miejsce zamieszkania: Biała Podlaska
  • Zawód: specjalista do spraw stosunków międzynarodowych

2. Szeląg Piotr Edward ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 282
  • Procent głosów oddanych na listę: 15,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,07%
  • Miejsce zamieszkania: Hrubieszów
  • Zawód: lekarz weterynarii

3. Borysiuk Bolesław Borys ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 159
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: historyk

4. Rogala Sławomir ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 832
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,04%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Czemierniki
  • Zawód: technik mechanik

5. Gołoś Michał Reoland ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 758
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Lublin
  • Zawód: nauczyciel akademicki

6. Czobodzińska-Przybysławska Anna Jadwiga ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 278
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,01%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Czeputka
  • Zawód: muzealnik

7. Waszkiewicz Gerard ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 218
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,44%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,3%
  • Miejsce zamieszkania: Jarosławiec
  • Zawód: emerytowany oficer policji

8. Pamulska Łucja Jadwiga ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 628
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Włodawa
  • Zawód: emerytowany pocztowiec

9. Dobosz-Furman Patrycja Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 376
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Parczew
  • Zawód: specjalista do spraw marketingu

10. Kamola Magdalena Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 377
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,38%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Jabłoń
  • Zawód: przedsiębiorca

11. Bartoszewska-Wic Ewa Monika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 202
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,74%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Świdnik
  • Zawód: pracownik biurowy

12. Maceroni Grażyna Zofia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 117
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,43%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Dubienka
  • Zawód: emeryt

13. Trojniel-Goździołko Aldona Wioleta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 167
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,61%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Kolonia Horbów
  • Zawód: przedstawiciel medyczny

14. Litwiniec Zbigniew ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 368
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,34%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Radzyń Podlaski
  • Zawód: nauczyciel

15. Malczewski Jacek Michał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 225
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,82%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Biłgoraj
  • Zawód: rolnik

16. Jasek-Kosobucka Justyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 105
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,38%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Biała Podlaska
  • Zawód: technik spedytor

17. Kapłon Monika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 341
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,24%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Olszewnica
  • Zawód: chemik

18. Chęć Jacek Tomasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 316
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,15%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Włodawa
  • Zawód: technik mechanik

19. Tabor Magdalena Aleksandra ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 356
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Lublin
  • Zawód: inżynier technologii chemicznej

20. Kurowski Jan Bolesław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 159
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Piszczac
  • Zawód: emeryt

21. Żukowski Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 362
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,32%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Bezek
  • Zawód: socjolog

22. Kozicka Katarzyna Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 186
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Bezwola
  • Zawód: fotograf

23. Roczon Mateusz Maciej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 137
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Lublin
  • Zawód: politolog

24. Kiełbasa Bogdan Antoni ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 539
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,62%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,38%
  • Miejsce zamieszkania: Biłgoraj
  • Zawód: emerytowany pułkownik Wojska Polskiego

Lista kandydatów nr 4: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. Tumanowicz Witold Sławomir ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 10 487
  • Procent głosów oddanych na listę: 44,74%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,61%
  • Miejsce zamieszkania: Lublin
  • Zawód: grafik komputerowy

2. Kasprzak Wiktor ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 804
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,7%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,45%
  • Miejsce zamieszkania: Chełm
  • Zawód: ekonomista

3. Iwanowski Marcin Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 366
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,83%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,34%
  • Miejsce zamieszkania: Biała Podlaska
  • Zawód: adwokat

4. Bąk Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 552
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,62%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,39%
  • Miejsce zamieszkania: Biłgoraj
  • Zawód: przedsiębiorca

5. Gocel Agnieszka Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 375
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Sitno
  • Zawód: kaletnik

6. Bielecka Beata Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 669
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Michałówka
  • Zawód: rolnik

7. Marciniuk Agnieszka Monika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 506
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,16%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Biała Podlaska
  • Zawód: pracownik kancelaryjny

8. Kubica Kamil ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 730
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,38%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,43%
  • Miejsce zamieszkania: Gozdów
  • Zawód: menedżer produktu

9. Kupisz Ewelina Agata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 313
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,34%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Lublin
  • Zawód: przedsiębiorca

10. Mazurek Michał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 698
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,98%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Hruszów
  • Zawód: nauczyciel

11. Banaszczuk Łukasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 457
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,95%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Paszenki
  • Zawód: menadżer

12. Czerwieniec Kamil ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 469
  • Procent głosów oddanych na listę: 2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Zamość
  • Zawód: inżynier budowy

13. Pawlak Agnieszka Monika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 323
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,38%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: ekonomista

14. Nagrodzka Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 138
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,59%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Siewalka
  • Zawód: technik ekonomista

15. Wójcik Dorota Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 208
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,89%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: aktuariusz

16. Sadocha Zbigniew Marek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 71
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,02%
  • Miejsce zamieszkania: Michałowice
  • Zawód: specjalista do spraw reklamy

17. Rekuta Daniel ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 139
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,59%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Pokrówka
  • Zawód: nauczyciel

18. Mekler Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 132
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Turka
  • Zawód: ekonomista

19. Mulawa Justyna Elżbieta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 156
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: nauczyciel

20. Kędzierawski Kamil ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 245
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,05%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Bukowa Wielka
  • Zawód: stolarz

21. Tarnowska Edyta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 230
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,98%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Chełm
  • Zawód: menadżer

22. Bataliński Łukasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 103
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,44%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Stare Depułtycze
  • Zawód: prawnik

23. Witkowski Bartłomiej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 591
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,52%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Krasnystaw
  • Zawód: historyk

24. Sobich Artur Wojciech ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 677
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,89%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Parczew
  • Zawód: prawnik

Lista kandydatów nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. Haidar Riad ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 21 483
  • Procent głosów oddanych na listę: 36,17%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 5,35%
  • Miejsce zamieszkania: Biała Podlaska
  • Zawód: lekarz medycyny

2. Żmijan Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 6 621
  • Procent głosów oddanych na listę: 11,15%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,65%
  • Miejsce zamieszkania: Międzyrzec Podlaski
  • Zawód: inżynier budownictwa

3. Wróblewska Kornelia Konstancja ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 807
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,7%
  • Miejsce zamieszkania: Misie
  • Zawód: dziennikarka

4. Grabczuk Krzysztof ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 15 452
  • Procent głosów oddanych na listę: 26,01%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,85%
  • Miejsce zamieszkania: Chełm
  • Zawód: nauczyciel akademicki

5. Gromadzka Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 843
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,46%
  • Miejsce zamieszkania: Korchów Drugi
  • Zawód: urzędnik administracji samorządowej

6. Zwolak Rafał Mariusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 811
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,2%
  • Miejsce zamieszkania: Zamość
  • Zawód: socjolog

7. Grad Mariusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 792
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,45%
  • Miejsce zamieszkania: Tomaszów Lubelski
  • Zawód: ekonomista

8. Antoniuk Tomasz Wojciech ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 489
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,82%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Hrubieszów
  • Zawód: specjalista administracji publicznej

9. Pańczyk Tomasz Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 522
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,88%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Michalów
  • Zawód: geodeta

10. Jóźwik Kamil ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 273
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Wólka Łózecka
  • Zawód: technik budownictwa

11. Zając Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 863
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,45%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Wierzchowina
  • Zawód: wyższy urzędnik państwowy

12. Lamczyk Grażyna Bogumiła ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 231
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,39%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Parczew
  • Zawód: politolog

13. Kowalewski Mariusz Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 147
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,25%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Suszno
  • Zawód: ekonomista

14. Kieliszek-Wasiołek Bożena Stanisława ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 138
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Krynice
  • Zawód: nauczyciel nauczania początkowego

15. Pietraszkiewicz Katarzyna Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 252
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Biała Podlaska
  • Zawód: kierownik ośrodka pomocy rodzinie

16. Żbikowska Barbara Stefania ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 142
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,24%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Chełm
  • Zawód: nauczyciel

17. Hukiewicz Karolina Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 489
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,82%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Krasnystaw
  • Zawód: przedsiębiorca

18. Ćwiklińska Kamila ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 197
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,33%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Zamość
  • Zawód: specjalista sprzedaży internetowej

19. Pelc Katarzyna Weronika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 140
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,24%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Zubowice
  • Zawód: fizjoterapeuta

20. Kolasińska Anna Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 117
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Piszczac
  • Zawód: rolnik

21. Zarębska Wioleta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 101
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,17%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Łomazy
  • Zawód: położna

22. Rusinek Antoni ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 101
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,17%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Zamość
  • Zawód: specjalista do spraw zarządzania

23. Musolf Jan Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 136
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Podhorce
  • Zawód: rolnik

24. Zygarski Piotr Jacek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 254
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,43%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: prawnik

Lista kandydatów nr 8: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

1. Kokot Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 641
  • Procent głosów oddanych na listę: 13,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Chodel
  • Zawód: prawnik

2. Koziara Ewa Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 430
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,21%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Konstantynów
  • Zawód: dziennikarz

3. Łukasik Rafał Mirosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 255
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Juliopol
  • Zawód: rolnik

4. Langa Dariusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 504
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,8%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Wohyń
  • Zawód: przedsiębiorca

5. Chibowski Arkadiusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 134
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,87%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Międzyrzec Podlaski
  • Zawód: przedstawiciel handlowy

6. Rypina Beata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 173
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,71%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Biała Podlaska
  • Zawód: urzędnik

7. Lewczuk Damian Jarosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 194
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,16%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Sławacinek Nowy
  • Zawód: prawnik

8. Jóźwik Justyna Renata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 149
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,19%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Brzozowica Duża
  • Zawód: technolog żywienia zbiorowego

9. Wysokińska Dorota ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 177
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,79%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Międzyrzec Podlaski
  • Zawód: rolnik

10. Popielec Przemysław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 144
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,08%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Płoskie
  • Zawód: przedsiębiorca

11. Celiński Marek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 104
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Kąkolewnica
  • Zawód: przedsiębiorca

12. Wasąg Lidia Elżbieta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 121
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,59%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Kąkolewnica
  • Zawód: fryzjer

13. Sokołowski Kamil ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 148
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,17%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Mońki
  • Zawód: operator maszyn i urządzeń

14. Woch Ewelina Ilona ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 122
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,61%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Kąkolewnica
  • Zawód: technik technologii odzieży

15. Bodnar Anna Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 80
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,71%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,02%
  • Miejsce zamieszkania: Batorz Kolonia
  • Zawód: technik geodeta

16. Zalewska Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 305
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Kąkolewnica
  • Zawód: rolnik

17. Kowalik Rafał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 987
  • Procent głosów oddanych na listę: 21,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Szczebrzeszyn
  • Zawód: strażnik więzienny

Zrelaksuj się

Wyniki wyborów do Senatu dla okręgu wyborczego nr 18

Granice tego okręgu to obszary powiatów:

  • chełmski,
  • krasnostawski,
  • włodawski
    oraz miasta na prawach powiatu:
  • Chełm.

Sprawdź, kto dostał się do Senatu z okręgu nr 18. Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych, zatwierdzone przez PKW.

Rękas Konrad Stanisław ❌

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYWRÓCIĆ PRAWO

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 7 958
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 7,87%
  • Miejsce zamieszkania: Chełm
  • Partia: nie należy do partii politycznej
  • Zawód: dziennikarz

Stachura Rafał Artur ❌

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 31 778
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 31,42%
  • Miejsce zamieszkania: Kulczyn Kolonia
  • Partia: nie należy do partii politycznej
  • Zawód: lekarz weterynarii

Zając Józef ✔️

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Czy otrzymał mandat: tak
  • Liczba głosów: 61 416
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 60,72%
  • Miejsce zamieszkania: Stany Nowe
  • Partia: Porozumienie Jarosława Gowina
  • Zawód: nauczyciel akademicki

Dowiedz się więcej

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Materiał oryginalny: Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 7 i Senatu, okręg nr 18 - Kurier Lubelski

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
27 września, 12:32, Kerim:

Jestem z Chełma. Chciałem zagłosować na Lewicę - ale ona nie ma na swojej liście ANI JEDNEGO kandydata, aktualnego mieszkańca naszego miasta. Brawo Lewica!!! Nie mam zamiaru popierać kogoś np. z Warszawy. Chyba oddam głos pisowcom, na ich "rodowitego chełmianina" Jacusia Sasina. Co on ma wspólnego z naszym miastem??? Chyba to, że jest spadochroniarzem a w Chełmie mamy lotnisko.

Witam, ale jest wiele osób z tego okręgu. Z Hrubieszowa, Białej Podlaskiej, Parczewa,Włodawy. Podejrzewam że żaden kandydat nie chciał startować z Chełma. Lepiej zagłosować na osobę z okręgu niekoniecznie z miasta. Taka osoba będzie reprezentować przeciez cały okreg Chełm/Biała Podlaska/Zamość.Pozdrawiam

K
Kerim

Jestem z Chełma. Chciałem zagłosować na Lewicę - ale ona nie ma na swojej liście ANI JEDNEGO kandydata, aktualnego mieszkańca naszego miasta. Brawo Lewica!!! Nie mam zamiaru popierać kogoś np. z Warszawy. Chyba oddam głos pisowcom, na ich "rodowitego chełmianina" Jacusia Sasina. Co on ma wspólnego z naszym miastem??? Chyba to, że jest spadochroniarzem a w Chełmie mamy lotnisko.

Dodaj ogłoszenie