MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2020. Medycy wspierają Rafała Trzaskowskiego. Apel podpisało już ponad 360 osób

red.
Medycy wspierają Rafała Trzaskowskiego. Apel podpisało już ponad 360 osób
Medycy wspierają Rafała Trzaskowskiego. Apel podpisało już ponad 360 osób brak
Po potwierdzeniu przez Państwową Komisję Wyborczą wyników pierwszej tury wyborów na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, prof. Jacek Jassem z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku oraz prof. Michał Tendera ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach wystąpili do samodzielnych pracowników nauki (profesorów i doktorów habilitowanych) związanych z medycyną z apelem o poparcie kandydatury Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich. W ciągu czterech dni apel podpisało ponad 360 osób. Poniżej publikujemy treść apelu.

Wybory 2020. Medycy wspierają Rafała Trzaskowskiego

My, niżej podpisani samodzielni pracownicy nauki w dziedzinach medycznych, wspieramy kandydaturę Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich.

Zdrowie, obok bezpieczeństwa socjalnego, jest najważniejszym elementem życia człowieka, a zapewnienie właściwej opieki medycznej powinno być najwyższym priorytetem każdego rządu. Obecny obóz władzy i jego kandydat na prezydenta nie realizują swoich obietnic: potrzeby chorych nie są zaspokajane, a niemal wszystkie wskaźniki opieki medycznej sytuują nasz kraj na końcu listy państw Unii Europejskiej. Kolejne „tarcze antykryzysowe” pomijały i nadal pomijają potrzeby zdrowotne obywateli i konieczność wsparcia personelu medycznego. W kampanii prezydenckiej obozu rządzącego pojawiły się natomiast budzące konsternację całego świata akcenty dyskryminujące mniejszości społeczne i kulturowe. Obywateli naszego kraju dzieli się na lepszych i gorszych, co jeszcze bardziej pogłębia istniejące podziały.

Zapewnienie godnych warunków ochrony zdrowia Polek i Polaków jest wielkim wyzwaniem, które wymaga zjednoczenia wysiłków całego narodu. W pełni identyfikujemy się i wspieramy elementy zawarte w programie wyborczym Rafała Trzaskowskiego: większe nakłady na służbę zdrowia i na szkolenie kadr medycznych, zwiększenie liczby lekarzy i pielęgniarek, wdrożenie szerokich programów profilaktycznych czy rozwój programu e-zdrowie i telemedycyny.

Polsce potrzebny jest prezydent, którego przesłanie skierowane jest do wszystkich obywateli naszego kraju, niezależnie od ich poglądów politycznych czy świadomości społecznej, który łączy, a nie dzieli. Prezydent, który przestrzega Konstytucji, jest prawdomówny i niezależny. Tylko taki prezydent może inspirować rząd do naprawy polskiej służby zdrowia i wymusić na nim realizację tego procesu.

Z wyrazami szacunku,
Prof. Jacek Jassem, Gdańsk
Prof. Michał Tendera, Katowice

Apel jest dostępny w Internecie pod adresem http://wspieramyrafala.pl/medycy-wspieraja-rafala-trzaskowskiego/.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki