Wyborcza deklaracja z Pomorza: od PO, przez Wiosnę i Lepszy Gdańsk po SLD. Wałęsa namawia do udziału w wyborach: "Ojczyzna jest w potrzebie"

wieZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (24 zdjęcia)
- Do władzy doszli okropni ludzie, nieodpowiedzialni, łamiący prawa, Konstytucję. To niebezpieczni ludzie – przekonywał w piątek 16 sierpnia 2019 r. na placu Solidarności były prezydent i lider NSZZ Solidarność, Lech Wałęsa. Później, wspólnie z przedstawicielami kilkunastu działających na Pomorzu organizacji w tym m.in. Platformy Obywatelskiej, Komitetu Obrony Demokracji, Lepszy Gdańsk, ale też partii Zieloni, Wiosna, Nowoczesna i SLD podpisał otwartą deklarację zapowiadającą współdziałanie w kampanii wyborczej.

- Każdy z tu obecnych ma swój punkt widzenia na to co się w Polsce dzieje, w Europie i w świecie. Ja mam też swój punkt widzenia. Kiedyś mnie słuchaliście, a więc posłuchajcie i tym razem. Mam mikrofon, a więc mam władzę – powiedział do licznie zebranych przed historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej dziennikarzy oraz sympatyków Lech Wałęsa.

Były prezydent RP i lider NSZZ Solidarność tłumaczył: - Naszemu pokoleniu los daje wielkie zadanie. Pierwsze zadanie: usunąć wielkie przeszkody, podziały Polski, Europy i świata, i to nam się uda, ale drugie zadanie: na tamtych ruinach zbudować nowy porządek w Polsce, w Europie i w Świecie. W tym budowaniu zdarzają się nieszczęścia. Powody są różne i winni też są, nawet w tym miejscu. Dziś ojczyzna naprawdę jest w potrzebie, to jest mój punkt widzenia, uwierzcie – bo ja się na tym trochę znam. Aby ją uratować to kartka wyborcza, bo taki styl wybraliśmy, tylko że w tym momencie do władzy doszli okropni ludzie, nieodpowiedzialni, łamiący prawa, Konstytucję. To niebezpieczni ludzie. Jeśli chcecie Polskę uratować to bierzmy się do roboty jak najszybciej. Musimy ich rozliczyć i odstawić, a jeśli nie – pierwszy powiedziałem dawno temu, że to się skończy wojną domową i jestem przekonany, że tak będzie.

Do władzy doszli okropni ludzie, nieodpowiedzialni, łamiący prawa, Konstytucję. To niebezpieczni ludzie. Jeśli chcecie Polskę uratować to bierzmy się do roboty jak najszybciej. Musimy ich rozliczyć i odstawić, a jeśli nie – pierwszy powiedziałem dawno temu, że to się skończy wojną domową i jestem przekonany, że tak będzie.

- Jak powiedziałem – ja się na tym znam - mówił dalej Lech Wałęsa. - Dlatego by uratować dziś Polskę naprawdę posłuchajcie tych ludzi, przypilnujcie tych oszustów i tych bezczelnych ludzi, którzy niszczą Polskę. Przypilnujcie i odstawcie ich. To jest moja prośba, to jest moje żądanie. Gdybym był młodszy to już bym w innym miejscu był i już bym gonił te prace, ale jestem trochę już za stary, a więc proszę was w imię odpowiedzialności za losy kraju, bierzcie się do roboty, przypilnujcie i odstawcie tych niebezpiecznych ludzi by nie szkodzili Polsce. Jak to zrobicie to jeszcze raz się z wami spotkam i podziękuję.

Czytaj także

- Musimy występować razem i być solidarni w naszych czynach - mówił z kolei Piotr Ejsmont, jeden z członków zarządu pomorskiego Komitetu Obrońców Demokracji, który szerzej przedstawił inicjatywę nieprzypadkowo ogłoszoną 16 sierpnia – w dniu rocznicy powołania Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w Sierpniu 1980. - Doszliśmy do przekonania, że musimy współpracować w zakresie wyborów. Doszliśmy do przekonania, że musimy objąć kontrolą wyborów wszystkie lokale wyborcze, które znajdują się w rejonie pomorskim, a jest ich około 1400. Mam na myśli takie funkcje jak: członek komisji wyborczej, mąż zaufania, obserwator społeczny. Od sygnatariuszy tych organizacji w każdej z tych komisji będzie nasz obywatel po to, żeby wybory były przeprowadzone uczciwie. Pragniemy, żeby nasze przesłanie w dniu dzisiejszym trafiło do obywateli i do mieszkańców, tym bardziej że wiemy, że było powszechne oczekiwanie na to, że partie prodemokratyczne wystąpią do wyborów wspólnie. Ponieważ się tak nie stało, chcemy pokazać, że tu – w rejonie pomorskim, my zawsze możemy się dogadywać i zawsze możemy prowadzić wspólną politykę, oczywiście z poszanowaniem niezależności wszystkich partii i organizacji – dodał.

Chcemy pokazać, że tu – w rejonie pomorskim, my zawsze możemy się dogadywać i zawsze możemy prowadzić wspólną politykę, oczywiście z poszanowaniem niezależności wszystkich partii i organizacji,

Później w imieniu pomorskiego KOD podpisał deklarację, której pełną treść publikujemy poniżej. Obok niego i Lecha Wałęsy sygnatariuszami dokumentu zostali m.in. reprezentująca Inicjatywę Polską Barbara Nowacka, Jędrzej Włodarczyk z Lepszego Gdańska, poseł Ewa Lieder z Nowoczesnej, szef pomorskiej PO – poseł Sławomir Neumann, przewodniczący lokalnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Jerzy Śnieg, Marek Rutka z partii Wiosna, Beata Dunajewska ze stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska oraz przedstawiciele Obywateli RP, Zielonych i inicjatyw: Rycerze Wartości czy Samorządy dla Polski.

Czytaj także

Treść Deklaracji Obrony Demokracji

"Deklaracja Obrony Demokracji
Organizacje demokratyczne działające w regionie Pomorza z uwagi na dramatyczne zagrożenie demokracji w Polsce zawierają porozumienie w zakresie współdziałania w kampanii wyborczej oraz kontroli jesiennych wyborów do parlamentu.
Zwracamy się do innych organizacji demokratycznych oraz regionalnych polityków samorządowych, krajowych i europejskich o aktywne wsparcie naszych działań.
Nasza deklaracja pozostaje dla Was otwarta.”

Uczestnicy spotkania zapowiedzieli kolportaż na ulicach nawołujących do głosowania przeciw obecnie rządzącym ulotek pt. „StrajkowaliśMY po to, abyście WY mieli prawo głosu” oraz zachęcali do odwiedzin uruchomionej w internecie strony www.pomoc-wyborcza.pl.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 30

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

k
ke

Jak widac , same ochłąpy zostały. Tak też będzie po wyborach!

c
cd.

a zapominają o bohaterach. Lansuj się dalej łachudro, może dosięgnie cię kara boska.

M
Mściwój

Co się dzieje w trójmieście? Dulkiewicz z Niemcami chce balować na grobach Westerplatczyków. Pewnie w domu ćwiczą piosenkę Wehrmachtu: Ade Polenland. Wałęsa jak zwykle bredzi i zapomniał, że miał czas na rozprawienie się z konusem, że sam go wylansował. Genesk Jarosław nadpremier i nadprezydent obstawił się manekinami i jest poza prawem! Złodziejom i pedofilom z Gdańsku stawiają pomniki. Poje...chane miasto.

J
Ja
2019-08-18T10:41:38 02:00, anty-gość:

Ciszej szczeniaki internetowe hultaje, bezrobotne gnojki! Nie wiecie co zrobić z wolnym czasem? A próbowałeś zasrańcu wziąć się za jakąkolwiek uczciwą pracę?

Kazdy ma prawo nawet szczeniak mowiacy ludzkim glosem majac na uwadze ,ze Ci co nikim nie sa chce byc poslamu bo to latwy dochod zdobyty podczas wyborow przez nieumiejetny lud co daje im mozliwosc tylko zaistniec i na glupocie rzekomo gnojkow robic kase

m
maxio

Jak można niżej upaść niż agent SB tow. Bolek ?

z
zdzira

Niemiecki hymn zaczyna się od słów:

Deutschland, Deutschland über alles,

über alles in der Welt,

Wenn es stets zu Schutz und Trutze

brüderlich zusammenhält

Von der Maas bis an die Memel,

von der Etsch bis an den Belt.

Deutschland, Deutschland über alles,

über alles in der Welt!

Niemcy, Niemcy ponad wszystko,

Ponad wszystko na świecie,

Jeśli zawsze dla obrony

Po bratersku są złączone

Od Mozy aż po Niemen

Od Adygi aż po Bełt (Rygę)

Niemcy, Niemcy ponad wszystko,

Ponad wszystko na świecie!

I każdy Niemiec może go śpiewać. Nie został zakazany.

Pewnie Dulkiewicz chcąc się przypodobać kamratom z Wermachtu uczy się słów na pamięć a może już umie?

a
anty-gość

Ciszej szczeniaki internetowe hultaje, bezrobotne gnojki! Nie wiecie co zrobić z wolnym czasem? A próbowałeś zasrańcu wziąć się za jakąkolwiek uczciwą pracę?

M
MKO

Co się dzieje? Dulkiewicz z Niemcami chce balować na grobach Westerplatczyków. Pewnie w domu ćwiczą i śpiewają: Ade Polenland. Wałęsa jak zwykle bredzi i zapomniał, że miał czas na rozprawienie się z konusem. Genesk Jarosław nadpremier i nadprezydent obstawił się manekinami i jest poza prawem ty wąsaty durniu. Sam go wyhodowałeś kretynie!

W
Wyborca2019

Panie Walesa czas ucieka ,a wiecznosc czeka.Wizerunek Matki Boskiej w klapie marynarki to profacja wiary i przestrzegania zasad wiary..Takich ludzi jak Pan trzeba sie bac.

G
Gość

Przede wszystkim nie dajmy się zmanipulowac, tak jak to się stało w przypadku wyborów prezydenckich w USA. Firma prowadząca kampanie Trumpa wykorzystała profile osób zarejestrowanych na Facebooku. Sytuacja może powtórzyć się w Polsce... Zapraszam do tekstu, ktory uwrażliwi nas na manipulacje...

https://madrapolska.blogspot.com/2019/08/wybory-2019-r-zanim-zagosujesz-poznaj.html

R
Rumcajs

Żenada, "deklaracja" jak dla dzieci w przedszkolu, zresztą "patron" z Popowa , taki ma styl - zdaje się ! Masakra

W
Wyborca 2019

Starzec zamilcz i pomysl ze lewa noga jestes w grobie podobno zadeklarowales ze jestes juz spakowany wiec przed smiercia wojny domowej nie doczekasz ,

ani po.PiS ma ubaw z tych bredni.

G
Gość
2019-08-16T16:22:46 02:00, grzegorzur:

WSTYD!!! Straszne, że walczył z komuną a teraz ich wspiera.

2019-08-16T17:18:04 02:00, Gość:

I nadal walczy z komuną. PiS=PZPR

ten ciemniak...

G
Gość
2019-08-16T23:47:00 02:00, Gość:

Bolek i Krzywonos podrabiani bohaterzy WZZW i z podrabianymi zyciorysami sa podnozkami Platformy Oszustow !

bolek z krzywymnosem blazenada...jak zwykle..

G
Gość

Wyborcza Deklaracja z Pomorza czyli miej nas Panie Boże w opiece przed złodziejami z III RP ktorzy podpisali sie !

Dodaj ogłoszenie