Wojciech Gierszewski (powiat człuchowski) i Jakub Potulski (powiat starogardzki) to zwycięzcy olimpiad! [ZDJĘCIA]

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Finały Wojewódzkie Olimpiady Młodych Producentów Rolnych oraz XX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie rozstrzygnięte.

W Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu odbyły się Finały Wojewódzkie Olimpiady Młodych Producentów Rolnych oraz XX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie, zrealizowane we współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Gdańsku oraz Okręgowym Inspektoratem Pracy w Gdańsku. Uczestników oraz przybyłych gości powitał Andrzej Dolny, dyrektor PODR w Lubaniu.

Wojewódzka Olimpiada Młodych Producentów Rolnych
Wzięło w niej udział 37 laureatów eliminacji powiatowych z całego województwa pomorskiego.

W pierwszej części Olimpiady uczestnicy rozwiązywali test, składający się z 60 pytań z zakresu: produkcji roślinnej, zwierzęcej, OZE, ochrony środowiska, ekologii, mechanizacji, BHP, ekonomiki rolnictwa, PROW, przedsiębiorczości i WGD.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się 5 uczestników z najwyższą liczbą punktów z testu. W części ustnej finaliści odpowiadali na wylosowane pytania przed komisją konkursową w składzie: Katarzyna Jasińska – Przewodniczący Komisji, PODR w Lubaniu, Maria Gwizdała – PODR w Lubaniu, Grzegorz Manowski – PODR w Lubaniu oraz Sławomir Bleszyk – OIP w Gdańsku Oddział w Starogardzie Gdańskim.

Zwycięzcy Olimpiady:

I miejsce – Wojciech Gierszewski (powiat człuchowski)
II miejsce – Michał Smentoch (powiat kartuski)
III miejsce – Piotr Kurowski (powiat starogardzki)
IV miejsce – Artur Tusk (powiat kartuski)
V miejsce – Mateusz Bławat (powiat gdański)

Finaliści Olimpiady będą reprezentowali województwo pomorskie w Finale Krajowym Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, który odbędzie się w Kielcach w marcu 2020 roku.

Finał Wojewódzki XX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie

Wzięło w nim udział 35 laureatów eliminacji powiatowych Olimpiady.

W części pisemnej uczestnicy rozwiązywali test, składający się z 30 pytań z zakresu wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w rolnictwie.

Do finału ustnego zakwalifikowało się 5 uczestników z najwyższą liczbą punktów z testu. W tej części finaliści odpowiadali na wylosowane pytania przed komisją konkursową w składzie: Henryk Raczek – Przewodniczący Komisji, OIP w Gdańsku Oddział w Słupsku, Andrzej Dawidowski – KRUS PT Kartuzy, Andrzej Okrój – PODR w Lubaniu oraz Sławomir Bleszyk – OIP w Gdańsku Oddział w Starogardzie Gdańskim.

Zwycięzcy Olimpiady:
I miejsce – Jakub Potulski (powiat starogardzki)
II miejsce – Paweł Mesek (powiat słupski)
III miejsce – Adriana Gierszewska (powiat człuchowski)
IV miejsce – Marcin Krawców (powiat człuchowski)
V miejsce – Jakub Drążek (powiat człuchowski)

Laureaci obu Olimpiad otrzymali puchary Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz nagrody rzeczowe i pieniężne.

60 sekund biznesu: W Polsce sięgajmy po rzeczy polskie

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie