W SMS-ach grozili śmiercią

  W SMS-ach grozili śmiercią

  E. Leman, A. Zielińska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nieprzemyślany żart 13- i 15-latka z Pępowa będzie miał swój finał w Sądzie Rodzinnym. Chłopcy próbowali wyłudzić pieniądze. W liście i SMS-ach grozili pozbawieniem życia oraz zniszczeniem mienia osób, do których pisali. W środę zostali zatrzymani przez kartuską policję.
  Młodzieńcy zapragnęli szybkiego wzbogacenia się. Wpadli na pomysł wysłania listu z pogróżkami pozbawienia życia do jednego z mieszkańców powiatu kartuskiego, by w ten sposób wyłudzić pieniądze. Jak pomyśleli, tak też zrobili.

  List wysłali już w grudniu. A że odzewu nie było, w lutym podobne groźby wysyłali za pomocą SMS-ów do innej osoby. Nie zdawali sobie sprawy, że czyn ten jest karalny. Osoby, które list i SMS-y otrzymały, fakt ten zgłosiły policji.

  - W ten sposób chłopcy usiłowali dokonać wymuszenia rozbójniczego - stwierdza Jarosława Krefta, rzecznik prasowy kartuskiej policji. - Na razie trudno powiedzieć, na ile faktycznie chcieli wyłudzić pieniądze, a na ile był to nieprzemyślany żart.

  Chłopcy zostali zatrzymani w środę przez funkcjonariuszy Sekcji Kryminalnej KPP w Kartuzach. Zostali przesłuchani, a następnie przekazano ich rodzicom. Sprawa ta znajdzie finał w Sądzie Rodzinnym w Kartuzach.

  Używanie gróźb wobec innych to przestępstwo ścigane na wniosek osoby, która czuje się zagrożona.
  Wniosek taki można złożyć w prokuraturze lub policji. Jeśli gróźb używa osoba dorosła, może otrzymać ona karę grzywny, ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do dwóch lat

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo