Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Malborku straż miejska będzie kontrolować salony gier

Jacek Skrobisz
Archiwum Służby Celnej
Straż Miejska w Malborku będzie częściej kontrolować punkty z automatami do gier losowych. Rada Miasta wyposażyła strażników w nowe narzędzie - będą mogli sprawdzać, czy wewnątrz pije się alkohol. Kontrole mogą zniechęcić mieszkańców, zwłaszcza tych młodych, do odwiedzania lokali organizujących gry hazardowe.

Zakaz spożywania alkoholu w punktach z automatami został wprowadzony do uchwały w sprawie zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania tego typu napojów. Zmianę w prawie lokalnym wprowadzono na wniosek Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przeciwdziałanie alkoholizmowi to jedna korzyść. W praktyce będzie ich więcej. Mieszkańcy zwracają też uwagę na nieporządek czy załatwianie potrzeb fizjologicznych przez graczy na terenach sąsiadujących z punktami.

Pomorze. Od piątku znikają automaty do gier

- Otrzymywaliśmy wiele zgłoszeń od mieszkańców, że w tego typu obiektach są widziane nietrzeźwe osoby - mówi Tomasz Farysej, komendant Straży Miejskiej. - Nowy zapis w uchwale jest czytelnym sygnałem, że strażnicy będą tam podejmowali interwencje. Mamy nadzieję, że pouczenie, mandat lub wniosek do sądu sprawią, że ten proceder zostanie ukrócony.

Niestety, na tym możliwości prawne strażników się kończą. Nie mają oni uprawnień do rekwirowania automatów, nawet jeśli wiedzą, że są one nielegalne. Nie może tego zrobić też policja. Takie kompetencje ma jedynie Izba Celna.

- Obecnie na terenie Malborka żaden podmiot nie ma zezwolenia na urządzanie gier na automatach - informuje mł. asp. Marcin Daczko, rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni.

Mimo że lokale prowadzą nielegalną działalność, a Izba Celna co pewien czas rekwiruje w którymś z nich automaty, to wkrótce pojawiają się w nich nowe urządzenia. Od stycznia do końca września 2015 roku Służba Celna zarekwirowała na Pomorzu 851 nielegalnych automatów.

[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki