W Gdańsku rodzin potrzebujących sąsiedzkiego wsparcia jest bardzo dużo. Możesz do nich dołączyć: odrobić lekcje z dzieckiem, zabrać do kina

Piotr Kallalas
Piotr Kallalas
unsplash
Rodzina wspierająca to inicjatywa, która jest cennym elementem pomocy dla rodziców nieradzących sobie z natłokiem obowiązków. Osoby ze specjalnym statusem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodziny mogą liczyć na zwrot poniesionych kosztów.

Osoby należące do tzw. rodzin wspierających angażują się w pomoc wychowawczą dzieci. Dzieje się tak w przypadku, kiedy rodzic lub rodzice z różnych przyczyn nie są w stanie podołać wszystkim wyzwaniom. Pomocni sąsiedzi czy krewni włączają się w organizację czasu wolnego, a także angażują się w codzienne obowiązki.

- W Gdańsku rodzin potrzebujących sąsiedzkiego wsparcia jest bardzo dużo. A pomoc dzieciom jest nieoceniona. Daje nie tylko wewnętrzną satysfakcję, że jest się potrzebnym, że robi się coś dobrego. - powiedział powiedział Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. - To przede wszystkim ślad, jaki zostawia się w życiu młodego człowieka. Czytając dzieciom książki, odrabiając z nimi lekcje, spacerując i rozmawiając, dajemy im znacznie więcej, niż może się nam wydawać. Kształtujemy ich osobowość, uczymy pewności siebie, pomagamy uzyskać lepsze wyniki w nauce, a tym samym zapewniamy lepszy start w dorosłe życie.

Jak się okazuje, po uzyskaniu statusu rodziny wspierającej jest możliwość otrzymania wsparcia finansowego. Jest to zwrot kosztów, jakie generuje opieka nad dzieckiem. Według informacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, finansowanie wynosi nawet do 450 zł miesięcznie - w zależności od liczby dzieci.

- Zwracamy pieniądze za zakup książek, zabawek, biletów do zoo, kina, teatru czy na basen. Rodzina wspierająca otrzyma również zwrot wydatków poniesionych na organizację wycieczki dla dzieci czy za zakup środków higienicznych. Co ważne i warto o tym pamiętać, rodzina wspierająca współpracuje z MOPR i asystentem rodziny, dzięki czemu efektywność działań jest jeszcze większa - powiedziała Elżbieta Omiecińska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, który nadzoruje wsparcie.

POLECAMY NA STRONIE KOBIET:

Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały. Klimat się zmienił.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie