Vistal Łączpol prowadzi w finale 2:1!

Piotr Wiśniewski
Tomasz Bołt
Choć do przerwy gdynianki przegrywały różnicą pięciu bramek to świetna druga połowa, a w zasadzie ostatni kwadrans pozwolił im nie tylko odrobić straty, co odnieść przekonujące zwycięstwo. Vistal Łączpol wygrał 28:22 i już w niedzielę może odbyć się koronacja nowego mistrza Polski. Podopieczne Thomasa Orneborga prowadzą bowiem 2:1. Początek niedzielnego spotkania o godzinie 15.

Vistal Łączpol Gdynia - Zagłębie Lubin 28:22 (10:15)

Vistal Łączpol: Gapska - Sulżycka 4, Głowińska 3, Białek, Siódmiak 5, Kobzar 4, Szwed 5, Mateescu 2, Duran, Koniuszaniec 3, Kulwińska 2.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Czarna - Załęczna 1, Piekarz, Semeniuk-Olchawa 7, Obrusiewicz 4, Migała 3, Paluch, Jelić, Orzeszka, Bader, Byzdra 7.

Widzów: 1500.