Vistal Łączpol pokonał w derbowym meczu Aussie Sambora [ZDJĘCIA]

Janusz Woźniak
Rozegrany w niedzielny wieczór gdyński mecz Vistal Łączpol - Aussie Sambor Tczew kończył 13 kolejkę spotkań w PGNiG Superlidze Kobiet. Niespodzianki w hali sportowo-widowiskowej Gdynia nie było, chociaż gospodyniom zwycięstwo 34:29 wcale łatwo nie przyszło. Wprawdzie Sambor w dwóch ostatnich meczach zasygnalizował wzrost formy, w tym starciu też zaprezentował się z dobrej strony, ale nie na tyle, aby realnie myśleć w Gdyni o zdobyciu punktów.

Na gdyńskiej ławce trenerskiej miał zadebiutować nowy duński szkoleniowiec szczypiornistek Vistalu Łączpolu Jens Steffenson. Przed pierwszym gwizdkiem sędziów zastrzegł się, że dopiero poznaje drużynę, więc żadnych rewolucyjnych zmian nie należy się spodziewać i... zajął miejsce na trybunie, gdyż do wczoraj nie udało się skompletować dokumentów.

Steffenson siedział więc, patrzył i myślał. Pewnie po kwadransie gry, kiedy na tablicy wyników dość niespodziewanie był remis 10:10, zastanawiał się, jak to jest możliwe, że jego nowy zespół nie potrafi zaznaczyć na parkiecie wyraźnej przewagi nad ostatnią drużyną w ligowej tabeli. Nastrój musiał mu poprawić kolejny kwadrans, w którym gdynianki rzuciły 10 bramek, a sobie dały strzelić tylko jedną. Zatem do przerwy było 20:11, ale... 9-bramkowe manko wcale nie odebrało tczewiankom ochoty do dalszej ambitnej gry.

Po wznowieniu gry gospodynie próbowały grać indywidualnie, słabo broniły, a drużyna z Tczewa systematycznie zaczęła odrabiać straty. W 47 minucie doprowadziła nawet do remisu 23:23. Jednak w ostatnich minutach trener Steffenson mógł odetchnąć. Vistal Łączpol wygrał, ale on ma o czym myśleć.

Vistal Łączpol Gdynia - Aussie Sambor Tczew 34:29 (20:11)

Vistal Łączpol: Sadowska, Kowalczyk - Sulżycka 1, Krnić 3, Zych 2, Mateescu 2, Duran 8, Koniuszaniec 4, Petrinja 1, Kulwińska 10, Andrzejwska 3.

Aussie Sambor: Brzezińska, A. Skonieczna - Belter 4, Strzałkowska 6, Domnik 8, Stanulewicz 2, Lipska 4, K. Skonieczna 1, Szott 4.