Vistal Łączpol ograł Zagłębie w Lubinie

Drużyna szczypiornistek Zagłębia Lubin to aktualne mistrzynie Polski. Ba, w XXI wieku Miedziowe tylko w dwóch sezonach (2003/04 i 2004/05) znajdowały się w końcowym rozrachunku poza strefą medalową krajowych rozgrywek. Ostatnio im się nie wiedzie. Po dwumeczu z norweskim Byasen Trondheim odpadły z Pucharu Zdobywców Pucharów. A na dodatek w poprzedniej kolejce przegrały w Chorzowie z Ruchem.

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu wierzyły więc, że w końcu uda im się pokonać rywalki, z którymi nigdy wcześniej w ekstralidze nie wygrały. Na 12 spotkań przegrały aż 11, a tylko raz zaliczyły remis.

Początek środowego meczu w Lubinie nie zwiastował nic dobrego dla podopiecznych trenera Thomasa Orneborga. Dość powiedzieć, że gdyńskie szczypiornistki w przeciągu 10 minut tylko raz znalazły drogę do bramki rywalek. I tylko dzięki solidnej grze w obronie przegrywały w tym momencie 1:4.

Wraz z upływem czasu brązowe medalistki poprzedniego sezonu zaczęły grać coraz lepiej. Przejęły inicjatywę na parkiecie, a co ważne - w końcu zaczęły trafiać. Najlepiej szło to Karolinie Siódmiak. Rozgrywająca Vistalu Łączpolu była tego dnia najskuteczniejsza. Zdobyła łącznie 8 bramek (po 4 w każdej połowie).

Zwycięstwo różnicą 9 bramek na gorącym terenie to z pewnością duża, ale miła niespodzianka dla kibiców Vistalu Łączpolu. Dzięki tej wygranej gdynianki udaremniły Zagłębiu wejście na fotel lidera. Zbliżyły się także do Miedziowych w tabeli na 3 punkty.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Łączpol Gdynia 19:28 (11:14)

Vistal Łączpol: Mikszto, Własenko - Sulżycka 5, Głowińska 3, Białek, Siódmiak 8, Szwed 5, Mateescu 3, Duran 1, Koniuszaniec 1, Kulwińska 2