Vistal Gdynia rozgromił KPR Kobierzyce [ZDJĘCIA]

KMZaktualizowano
Vistal Gdynia jest niepokonany w tym sezonie Fot. Karolina Misztal
Szczypiornistki Vistalu Gdynia rozgromiły przed własną publicznością KPR Kobierzyce 28:14. Dla gdynianek to dziewiąte zwycięstwo w dziewiątym meczu ligowym.

Kibice w Gdyni oglądali dość... nudne spotkanie. W początkowych 20 minutach padło ledwie 11 bramek i gdynianki prowadziły 8:3. Niewielka liczba trafień wynikała przede wszystkim z gry gdynianek, które skupiały się głównie na obronie. Wystarczy wspomnieć, że od 8. do 29. minuty KPR nie zdobył ani jednej bramki z gry. Ostatecznie obydwa zespoły schodziły na przerwę przy stanie 11:6 dla Vistalu.

O ile w pierwszej odsłonie gdynianki imponowały przede wszystkim obroną, o tyle w drugiej zabrały się do roboty w ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Gdynianki konsekwentnie powiększały swoją przewagę nad rywalkami, ostatecznie wygrywając 28:14. Po przerwie rozstrzelała się Magdalena Stanulewicz, która zdobyła 6 bramek. Vistal podtrzymuje rewelacyjną dyspozycję. W dotychczasowych 9 meczach ligowych odniósł komplet zwycięstw.

Vistal Gdynia - KPR Kobierzyce 28:14 (11:6)

Vistal: Kordowiecka, Kamińska - Stanulewicz 6, Łabuda 4, Kobylińska 4, Szarawaga 3, Matieli 3, Kozłowska 2, Macedo 2, Granicka 1, Dorsz 1, Janiszewska 1, Borysławska 1, Uścinowicz, Urbaniak