Vistal Gdynia gładko rozprawił się z Ruchem Chorzów

Tomasz Bołt/Polskapresse
Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia były zdecydowanymi faworytakmi przed meczem z przedostatnim w tabeli Ruchem w Chorzowie. Potwierdziły to na parkiecie wygrywając aż 30:20 i zajmują drugie miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet, tuż za Selgrosem Lublin.

Szczypiornistki z Gdyni dominowały na parkiecie od początku spotkania i szybko pokazały, która drużyna jest lepsza. Drużyna Vistalu grała twardo w defensywie, a do tego bardzo dobrze broniła Małgorzata Sadowska. W ataku nasze piłkarki też radziły sobie bardzo skutecznie i po 12 minutach prowadziły ju ż 7:2. Taka przewaga uspokoiła i trochę uśpiła gdynianki. Ruch to wykorzystał i zaczął stopniowo odrabiać straty. Gospodyniom szło to jednak ciężko i zmniejszył straty tylko o jedno trafienie.

Na początku drugiej połowy piłkarki Ruchu zdobyły kolejną bramkę i gdynianki prowadziły już tylko 14:11. To było jednak wszystko na co szczypiornistki Vistalui pozwoliły rywalkom w tym spotkaniu. Nasze piłkarki szybko odskoczyły na pięć bramek, a kiedy prowadziły już 24:16, to losy spotkania były już rozstrzygnięte.

W sobotę Vistal stanie przed szansą na kolejne punkty, bowiem o godzinie 16 podejmie drużynę Piotrcovii w hali przy ul. Górskiego.

Ruch Chorzów - Vistal Gdynia 20:30 (10:14)

Najwięcej bramek dla Ruchu: Katarzyna Sadowska 5, Agnieszka Podgrygała 4

Najwięcej bramek dla Vistalu: Loredana Matyka 9, Iwona Niedźwiedź 8