reklama

V Akademickie Targi Pracy. Praca, praktyki, staże - oferty kilkudziesięciu firm z Pomorza

(KGK)
19.03.2018 Targi Akademia
19.03.2018 Targi Akademia Przemysław Świderski
Po raz piąty biura karier Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademii Marynarki Wojennej oraz Uniwersytetu Morskiego w Gdyni połączyły siły, aby wesprzeć swoich studentów i absolwentów w wejściu na rynek pracy. 23 października organizują kolejną edycję Akademickich Targów Pracy Trójmiasto. Wstęp wolny!

Ideą przewodnią imprezy jest przede wszystkim umożliwienie szukającym pracy studentom i absolwentom bezpośredniego kontaktu z pracodawcami. To okazja do zapoznania się z ofertami pracy czy praktyk, możliwość dotarcia do przedstawicieli firm i poznania ich potrzeb oraz oczekiwań rekrutacyjnych.

- Zależy nam na zapewnieniu studentom bezpośredniego kontaktu z pracodawcami. W ramach Akademickich Targów Pracy Trójmiasto swoje stoiska będzie miało kilkadziesiąt firm z Pomorza, m.in. Lotos, Grupa GPEC, Ergo Hestia, WNS, Flextronics, PWC, PBS czy IKEA - wylicza Aleksandra Stenke, kierownik biura karier Uniwersytetu Gdańskiego.

Wydarzenie co roku przyciąga rzesze studentów i absolwentów zainteresowanych znalezieniem zatrudnienia oraz tych, którzy chcą zasięgnąć informacji na temat najnowszych trendów panujących na rynku pracy.

- Zachęcamy do udziału w Akademickich Targach Pracy Trójmiasto zarówno absolwentów uczelni, jak i studentów i to nie tylko tych z ostatnich lat - mówi Aleksandra Stenke.

- Aby mieć dobrą pracę, trzeba zacząć działać już na pierwszym roku. Nie chodzi o to, by od razu pracować w wymarzonym zawodzie, ale by być aktywnie studiującym, zbierać różne doświadczenia, odbywać staże, praktyki, angażować się w wolontariat - dodaje.

Jak cię widzą, tak ci płacą

Gościem specjalnym będzie Łukasz Dusza z Time for design, który o godz. 11 wygłosi wykład pt. „Jak cię widzą, tak ci płacą – wizerunek, a sukces zawodowy”. Łukasz Dusza od ponad 4 lat zawodowo zajmuje się doradztwem wizerunkowym.
Przez cały dzień targów w godz. 9-16 będą dostępne strefy: Strefa CV, gdzie konsultacji udzielą specjaliści m.in. z Gdańskiego Urzędu Pracy, Strefa Take a photo, gdzie będzie można wykonać profesjonalne fotografie do dokumentów aplikacyjnych oraz Strefa Relax.

Podczas targów studenci i absolwenci będą mogli doszlifować swoje CV pod okiem specjalistów z Gdańskiego Urzędu Pracy oraz z Grupy Pracuj.pl, a także zaplanować swoją ścieżkę zawodową umawiając się na indywidualne spotkanie z pracownikiem biura karier.

- W dzisiejszych czasach trzeba studiować aktywnie. Puste CV na ostatnim roku studiów i „tylko” dyplom to obecnie za mało - uważa Aleksandra Stenke, kierownik biura karier Uniwersytetu Gdańskiego.

W czasie targów odbędą się liczne konkursy. Organizatorzy gwarantują atrakcyjne nagrody.
Co ważne, podczas Akademickich Targów Pracy Trójmiasto 2018 będzie też można pomóc innym i oddać krew w podstawionym „Krwiobusie”.

Miejsce i data

Akademickie Targi Pracy odbędą się 23 października 2018 (wtorek), w godzinach 9-16 na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Oliwie na Wydziale Nauk Społecznych (ul. Jana Bażyńskiego 4). Wstęp bezpłatny.

Targi pracy z 2017 roku:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie