Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Usprawniające turnusy dla dzieci w Sopocie

(jga)
Zajęcia będą się odbywać w Ośrodku Terapii, Edukacji i Aktywizacji Sportowej, Sopot, ul. Bitwy pod Płowcami 67 (Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia)
Zajęcia będą się odbywać w Ośrodku Terapii, Edukacji i Aktywizacji Sportowej, Sopot, ul. Bitwy pod Płowcami 67 (Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia) Karolina Misztal
Jak usprawnić dziecko ze zdrowotnymi problemami? Alergią , astmą, atopowym zapaleniem skóry, wadą postawy, a może otyłością czy innymi schorzeniami o podłożu alergicznym lub pulmonologicznym? Coraz więcej rodziców staje przed takim problemem, szczególnie, gdy dziecko musi na stałe przyjmować jakieś leki czy prowadzić tryb życia zalecany przez lekarzy.

Właśnie do takich rodzin adresowany jest projekt „ReStart – Rehabilitacja, Edukacja i Sport na Zdrowie realizowany przez Fundację Sport na Zdrowie . A konkretnie są to 10-dniowe obozy usprawniające (niestacjonarne, bez noclegów, ale za to od rana do wieczora lub z noclegami) z bardzo ciekawym programem zajęć terapeutyczno profilaktycznych łączących rehabilitację, edukację oraz aktywność sportową.

Całodzienny program zajęć oparty jest na innowacyjnym połączeniu zajęć rehabilitacyjnych, sportowych i edukacji prozdrowotnej wypracowany przy udziale specjalistów z AWFiS w Gdańsku, GUMED, Szpitala Dziecięcego Polanki.

Organizatorzy zapewniają opiekę wychowawców i pielęgniarki, indywidualne konsultacje medyczne, spersonalizowany program dostosowany do możliwości dzieci oraz całodzienne wyżywienie.

Terminy obozów są trzy:

  • od 17 do 26 września obóz niestacjonarny (bez noclegów, zajęcia od godz. do 18,30),
  • od 1 do 10 października - obóz niestacjonarny (bez noclegów, zajęcia od godz. 8 do 18,30) oraz
  • od 15 do 24 października - obóz stacjonarny (z noclegami).

Miejsce – Ośrodek Terapii, Edukacji i Aktywizacji Sportowej, Sopot, ul. Bitwy pod Płowcami 67 (teren SKŻ Ergo Hestia). W turnusach usprawniających (bezpłatnych) wziąć mogą dzieci w wieku od 7 do 16 lat z województwa pomorskiego ze zdiagnozowaną chorobą alergiczną lub pulmonologiczną itp.

Rodzice gotowi zwolnić na tydzień swoje dziecko ze szkoły (oficjalne zwolnienie wystawią organizatorzy) mogą zgłaszać się do 31.08.2016.

Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie wstępnej ankiety rejestracyjnej: http://goo.gl/forms/Jh4D3uijsN , kontakt telefoniczny: 539-621-647 lub pod adresem [email protected]

Dokładny program i informacja o kryteriach rekrutacji jest dostępne są na stronie www.terapiaisport.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki