Uloterapia: pszczele powietrze leczy, a szum owadów uspokaja

Partnerem cyklu jest Ceetrus Sp. Z o.o.
Z dobroczynnej mocy pszczół można korzystać podczas uloterapii
Z dobroczynnej mocy pszczół można korzystać podczas uloterapii pixabay
Pszczele powietrze ma wiele właściwości zdrowotnych. Właściwości te wykorzystywane są w uloterapii, jednej z form apiterapii. Polega ona na wejściu do domku z pszczołami odgrodzonymi siatką i wdychaniu powietrza.

Uloterapia i jej lecznicze właściwości

Z dobroczynnej mocy pszczół można korzystać podczas uloterapii. To jedna z form apiterapii, polegająca na przebywaniu wśród pszczół w celach zdrowotnych. Bezpośrednia interakcja z tymi pożytecznymi owadami może działać profilaktycznie, a nawet leczniczo na organizm i psychikę człowieka. Mikrowibracje i biopole wytwarzane przez pszczoły, powietrze z ula, zapach miodu oraz propolisu, szum tysięcy pszczół, działają uzdrawiająco i kojąco.

Powietrze wydobywa się z ula, w którym nie ma wirusów, grzybów i bakterii. Pszczoły utrzymują bardzo wysoką higienę w ulu, dlatego to powietrze jest bardzo czyste. Działa ono dobroczynnie przede wszystkim na układ oddechowy. Pomaga na astmę i wszelkie uczulenia. Bardzo dobrze działa także na układ krążenia, reguluje ciśnienie, wzmacnia serce. Jest idealnym środkiem przeciwtrądzikowym.

Specjaliści od apiterapii podkreślają, że uloterapia ma bardzo dobry wpływ na układ nerwowy, oddechowy czy sercowo-naczyniowy. Pomaga w leczeniu m.in. chorób serca, bezsenności oraz syndromu ciągłego zmęczenia. Już pierwsze seanse powodują polepszenie stanu zdrowia kuracjuszy.

Jak wygląda uloterapia?

Do uloterapii wykorzystuje się specjalnie przygotowane domki z drewna. W środku znajdują się ule z pszczołami. Są one przykryte gęstą siatką, dzięki czemu pszczoły nie mogą przedostać się do osób przebywających w pomieszczeniu. Dzięki temu kuracjusz w jest w bezpieczny. W domku znajdują się ławeczki lub leżanki ustawione nad ulami, lub obok, na których można siedzieć i wdychać pszczele powietrze nasycone dobroczynnymi substancjami.

W terapii mogą brać udział zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Zazwyczaj, aby zauważyć różnicę, potrzeba 4-5 sesji. Ale nie tylko powietrze ma działanie lecznicze. Także dźwięk pszczół działa relaksująco i uspokaja. Już w niektórych szpitalach są pomieszczenia, w których znajdują się ule. Jest to sposób na terapię pacjenta, który jest nerwowy. Bzyczenie pszczół powoduje, że człowiek się uspokaja. Domki z ulami stają także przed szpitalami. Jeden z nich wraz z małą pasieką stanął 3 lata temu przy Szpitalu Klinicznym w Krakowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki