Turów Zgorzelec za silny dla Startu Gdynia

Paweł Durkiewicz
Przemek Świderski
Koszykarze gdyńskiego Startu nie zdołali zatrzymać lidera Tauron Basket Ligi. Zresztą niewielu mogło mieć nadzieje na takie rozstrzygnięcie. To zgorzelczanie mają większy potencjał i potwierdzili to w niedzielnej konfrontacji. Trójmiejski beniaminek przegrał na własnym parkiecie 64:78 z PGE Turowem Zgorzelec.

Zaraz po pierwszym podrzucie piłki goście z przygranicznego miasta urządzili sobie festiwal rzutów za trzy punkty. Już po 7 minutach skrzydłowy Turowa Aaron Cel miał na koncie 4 trafienia zza linii 6,75, a jego zespół - głównie dzięki świetnej skuteczności - wypracował sobie przewagę, która w 18. minucie sięgnęła 16 punktów (33:49). Już po pierwszej połowie zgorzelczanie mieli na koncie aż 12 "trójek"!

Start przegrał ze Stelmetem

Po zmianie stron gdynianie mocno zacieśnili obronę. Dało to nawet efekt, jednak przyjezdni nie pozwolili sobie na dłuższe przestoje w grze i bez większych problemów dowieźli wygraną do ostatniej syreny.

Start Gdynia - PGE Turów Zgorzelec 64:78 (22:28, 15:21, 10:12, 17:17)

Start: Jankowski 20 (5), Rothbart 11, Kowalczyk 9 (1), Kucharek 8, Wojdyła 5, Malczyk 3 (1), Mordzak 3, Mokros 3, Andrzejewski 2.

Turów: Kulig 15 (2), Cel 14 (4), Micić 13 (3), Opacak 13 (2), Chyliński 8 (2), Jackson 8 (1), Stelmach 5 (1), Zigeranović 2, Wichniarz 0.