Turniej Zapaśniczy o Błękitną Wstęgę Bałtyku za nami. GKS Cartusia Kartuzy z sześcioma medalami!

Lucyna Puzdrowska
Sześciu podopiecznych Bartłomieja Pryczkowskiego z Cartusii Kartuzy wróciło z turnieju z medalami. GKS Cartusia Kartuzy
250 zawodników, 26 reprezentacji klubowych z Danii, Holandii, Jordanii, Niemiec, Norwegii, Ukrainy, Szwecji i Polski, walczyło w silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym o Błękitną Wstęgę Bałtyku. Z czternastki prowadzonej przez trenera Bartłomieja Pryczkowskiego, szóstka wróciła z medalami.

W Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym o Błękitną Wstęgę Bałtyku, Cartusię Kartuzy reprezentowało 14. młodych zawodników. Aż sześciu z nich wróciło do Kartuz z medalami, choć konkurencja była ogromna.

W zawodach rywalizowało 250. zawodników, 26 reprezentacji klubowych z Danii, Holandii, Jordanii, Niemiec, Norwegii, Ukrainy, Szwecji i Polski.

Trener Bartłomiej Pryczkowski może być dumny z całej czternastki, bo wszyscy dali z siebie wszystko, a nie zawsze się wygrywa.

Kartuscy medaliści Turnieju o Błękitną Wstęgę Bałtyku

W silnie obsadzonym turnieju złote medale wywalczyli: Stanisław Leoniuk (kat. 32 kg), Dawid Konkel (kat. 38 kg) i Szymon Treder (kat. 68 kg). Srebrne krążki zdobyli Jakub Treder (kat. 29 kg) i Noe Wolski (kat. 71 kg). Brąz wywalczył Filip Leikowski (kat. 32 kg).

Poza podium, piąte miejsce zajęli: Kacper Potrykus (29 kg), Dawid Drywa (44 kg) i Franciszek Lis (48 kg). Miejsce 7. zajął Korneliusz Żynda (52 kg)z, a miejsca 8-9 Aleksander Dunst (62 kg) i Nikodem Marszałkowski (62 kg).

Drużynowo Cartusia Kartuzy zajęła 4. miejsce na 26 zespołów, za ZKS Granicą, Ukrainą i Unią Swarzędz.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!