reklama

Trwają zapisy na Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Inauguracja roku już 8 listopada

Sandra JanikowskaZaktualizowano 
Uczelnia medyczna w Gdańsku otwiera Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zapisy już trwają, natomiast zajęcia ruszą w listopadzie br. Tematyka wykładów dotyczyć będzie medycyny i zdrowia. Zajęcia prowadzone będą przez kadrę akademicką. Dla kogo kierowana jest propozycja? Co znajduje się w ofercie? Jak wziąć udział w zajęciach? Sprawdź! GUMed
Uczelnia medyczna w Gdańsku otwiera Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zapisy już trwają, natomiast zajęcia ruszą w listopadzie br. Tematyka wykładów dotyczyć będzie medycyny i zdrowia. Zajęcia prowadzone będą przez kadrę akademicką. Dla kogo kierowana jest propozycja? Co znajduje się w ofercie? Jak wziąć udział w zajęciach? Sprawdź!

Uczelnia dla seniorów znajduje się przy Uniwersytecie Gdańskim i istnieje od 2004 roku. Do 2019 roku pozostawała jedyną afiliowaną przy szkole wyższej w Gdańsku. Niedawno otwarcie "Politechniki Wielu Pokoleń" ogłosiła Politechnika Gdańska, teraz przyszła kolej na Gdański Uniwersytet Medyczny, który zaprasza seniorów łaknących wiedzy w swoje progi.

Warto wiedzieć, że nowa uczelnia dla seniorów przyjmuje kandydatów z całego Pomorza, tym samym dając im szansę zdobycia wiedzy, która może pomóc im aktywnie cieszyć się tzw. "złotym wiekiem".

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy GUMedzie. Oferta

Koordynatorka przedsięwzięcia Anna Wojda w rozmowie z mediami wyjaśnia, że tematyka zaplanowanych zajęć została wybrana przez zespół ekspertów pod okiem prof. Jacka Bigdy, prorektora ds. rozwoju i organizacji kształcenia. Dodaje, że w zespole tym znaleźli się pracownicy akademiccy, ale nie tylko - przedstawiciele instytucji samorządowych i organizacji pozarządowych działających czynnie w obszarze opieki senioralnej.

Uczestnicy podczas wykładów i ćwiczeń będą mogli:

  • pogłębić swoją wiedzę na temat często diagnozowanych schorzeń wieku podeszłego, np. cukrzycy,
  • poznać zasady pierwszej pomocy,
  • dowiedzieć się więcej na temat leczniczych właściwości roślin,
  • poznać sposoby, które pomogą im zadbać o zdrowy kręgosłup,

W ramach zajęć eksperci opowiedzą również o zasadach prawidłowego stosowania leków czy tajnikach zdrowej diety.
Zajęcia prowadzone w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzone będą przez kadrę akademicką GUMedu.

W programie zajęć uwzględniono aktywności, które opierają się na pracy w grupie, ale nie tylko. W ofercie znajdziemy także zajęcia artystyczne, które mają służyć aktywizacji i integracji studentów. Dla studentów-seniorów przewidziano także wspólną lekcję historii medycyny w Muzeum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

ZOBACZ TAKŻE: Gdański Uniwersytet Medyczny otwiera nowy szpital. Będzie jednym z największych i najnowocześniejszych w Polsce

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy GUMedzie. Mieszkańcy Pomorza po 60. roku życia

Propozycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku prosperującego przy GUMedzie kierowana jest to mieszkańców województwa pomorskiego, którzy ukończyli 60. rok życia. Projekt uwzględnia trzy edycje zajęć, w których udział weźmie łącznie około 90 osób.

Warto pamiętać, że uczestnicy zajęć nie ponoszą żadnych kosztów związanych z wykładami.

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy GUMedzie. Jak wziąć udział?

Aby dołączyć do grona uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku GUMed, trzeba pobrać dokumenty ze strony internetowej, a następnie przesłać ich skan na adres: u3w@gumed.edu.pl. Istnieje także możliwość dostarczenia wydruku - najlepiej listem poleconym - na adres: Magdalena Juszko, Gdański Uniwersytet Medyczny, ul. Skłodowskiej-Curie 3a, 80-210 Gdańsk.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu można uzyskać pod numerem telefonu: 513 814 776 lub osobiście w biurze projektu przy ul. Dębinki 7 (pokój 10 09, I piętro).

Rozkład zajęć i inne dodatkowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie internetowej.

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy GUMedzie. Inauguracja już niedługo

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku z udziałem rektora prof. Marcina Gruchały odbędzie się 8 listopada 2019 roku o godz. 13 w budynku Atheneum Gedanense Novum GUMed przy al. Zwycięstwa 41-42.

ZOBACZ TAKŻE: Prawie 18 osób ubiegało się o miejsce na kierunku lekarsko-dentystycznym. GUMed zaingurował rok akademicki

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie