Trwają odbiory techniczne węzła integracyjnego przy PKM...

  Trwają odbiory techniczne węzła integracyjnego przy PKM Rębiechowo. Kierowcy mają z niego skorzystać w marcu

  MP

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Trwają odbiory techniczne węzła integracyjnego przy PKM Rębiechowo. Kierowcy mają z niego skorzystać w marcu

  ©mat. prasowe PKM

  Już wkrótce kierowcy dojeżdżający z głębi Kaszub do Gdańska będą mogli za darmo zostawić samochód na monitorowanym parkingu przy przystanku PKM Rębiechowo i w dalszą podróż wygodnie przesiąść się na szynobus.
  Trwają odbiory techniczne węzła integracyjnego przy PKM Rębiechowo. Kierowcy mają z niego skorzystać w marcu

  ©mat. prasowe PKM

  Rozpoczęta w połowie zeszłego roku budowa węzła integracyjnego przy przystanku PKM Rębiechowo jest na ostatniej prostej. Trwają właśnie odbiory techniczne inwestycji. Oficjalny termin jej oddania do użytku nie jest jeszcze podawany, ale jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ma być to marzec.

  Węzeł integracyjny przy PKM Rębiechowo prawie gotowy  Przypomnijmy - w ramach węzła powstał bezpłatny parking dla 387 samochodów, nowe drogi manewrowe, chodniki, oświetlenie, mały zbiornik retencyjny i odwodnienie terenu. 25 stojaków w kształcie litery „U” pod wiatą przy PKM Rębiechowo czeka też na rowerzystów. Inwestycja kosztowała 9,2 mln zł z czego 5,5 mln to środki unijne.

  Partnerem Gdańska w tym przedsięwzięciu jest gmina Żukowo, która odpowiada za rozbudowanie dróg dojazdowych do węzła czyli ulice Akacjową, Słoneczną i Czaple. Niestety pierwsza z nich nie jest jeszcze gotowa, dalej trzeba się tam poruszać po płytach jomb.

  Coraz bliższa jest realizacja także kolejnego węzła - tym razem przy PKM Osowa. Do wiosny potrwają uzgodnienia jego projektu, przygotowanego przez gdańskie Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego. Węzeł ma powstać dzięki połączeniu ulic Barniewickiej z ul. Letniskową. W ramach inwestycji przebudowany zostanie układ pętli autobusowej, a także zbudowane zostaną parkingi przy przystanku PKM. Znajdzie się na nich 40 miejsc dla samochodów osobowych i aż 100 dla rowerów. Ten węzeł również ma już zapewnione wsparcie środkami unijnymi w wysokości 10 mln zł.

  Przystanki Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w Gdyni - animacje (autor: PKM)


  POLECAMY POMORSKIE MOTOFAKTY.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY