Triathlon Gdańsk 2018. Czołówka będzie walczyć o zwycięstwo

  Triathlon Gdańsk 2018. Czołówka będzie walczyć o zwycięstwo

  Brunon Kowalke

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Triathlon Gdańsk 2018. Czołówka będzie walczyć o zwycięstwo

  ©Karolina Misztal

  W najbliższy weekend, 14-15 lipca przy molo w Brzeźnie można spodziewać się dużych, sportowych emocji. Na starcie Triathlon Gdańsk 2018 stanie blisko 1000 uczestników.
  Triathlon Gdańsk 2018. Czołówka będzie walczyć o zwycięstwo

  ©Karolina Misztal

  W najbliższy weekend, 14-15 lipca przy molo w Brzeźnie można spodziewać się dużych, sportowych emocji. Na starcie Triathlon Gdańsk 2018 stanie ponad 1000 uczestników.

  Organizatorzy - Miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu - zapraszają do kibicowania na trasie poszczególnych konkurencji.

  Zawody zostaną rozegrane na dystansie olimpijskim - 1500 m pływania; 40 km jazdy rowerem; 10 km biegu.
  Lokalizacja Triathlonu Gdańsk to z pewnością olbrzymi atut tej imprezy. Piękny akwen, bardzo mała odległość strefy zmian od trasy pływackiej i biegowej oraz urozmaicona trasa rowerowa przebiegająca m.in. tunelem pod Martwą Wisłą oraz biegowa, przyciągają każdego roku kolejnych sympatyków triathlonu.

  - Cieszy nas fakt, że Miasto Gdańsk jest tym miejscem, gdzie tak duża ilość uczestników zamierza podjąć wyzwanie ukończenia triathlonu. Konsekwentnie rozwijamy formułę imprezy przyjaznej zawodnikom, w której najważniejszym jest osiągnięcie zamierzonych celów, pobicie rekordów życiowych i dobra zabawa. Podczas startu w Gdańsku wszystkim startującym towarzyszyć będzie wyjątkowa, nadmorska sceneria, czyste wody Zatoki Gdańskiej, rozległy Park Nadmorski im. Ronalda Reagana i doskonali kibice zagrzewający do walki na każdym metrze zawodów - mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu. Start zlokalizowany będzie tradycyjnie na plaży w Brzeźnie, a meta na samym molo. Do pierwszej konkurencji pływackiej uczestnicy wystartują o godzinie 9.00. Ceremonia zakończenia i dekoracji zwycięzców przewidziana jest na godzinę 13.00.

  Na liście startowej widnieją nazwiska czołowych zawodników, m.in. Daniela Formeli, Pawła Miziarskiego czy Jakuba Rucińskiego.

  O powtórkę wyniku z ubiegłego roku z pewnością powalczy też Bartosz Banach, który wygrał tutaj w 2017 r. z wynikiem 02:00:52.

  Imprezą towarzyszącą będzie również Triathlon Gdańsk dla Dzieci. W sobotę, 14 lipca jego uczestnicy będą rywalizować w tych samych konkurencjach, co dorośli, oczywiście na odpowiednio krótszych dystansach. Także meta będzie wspólna dla obu imprez, co z pewnością doda wrażeń młodym zawodnikom. Początek zawodów o godzinie 11.00 przy molo w Brzeźnie.

  Rugby według Jacka Karnowskiego. "Za opuszczanie treningów były kary cielesne"
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo