Trefl Sopot wygrał derby Pomorza z Polpharmą w Starogardzie Gdańskim

Trefl Sopot okazał się lepszy od Polpharmy w koszykarskich derbach Pomorza. Sopocianie wygrali w Starogardzie Gdańskim 79:74.

To był interesujący i wyrównany mecz, w którym na prowadzeniu był raz jeden, a raz drugi zespół. Lepiej to spotkanie zaczęli gospodarze, ale potem inicjatywę przejęli goście z Sopotu i objęli prowadzenie. Polpharma wygrała pierwszą połowę, a po przerwie powiększyła prowadzenie do siedmiu punktów. Wydawało się, że przejęła kontrolę nad meczem, ale wtedy do głosu doszli koszykarze Trefla, którzy w ciągu kilku minut odrobili straty. Przy stanie 72:72 bohaterem został Anthony Ireland, który dał sopocianom pięć punktów przewagi. Tej przewagi Trefl już nie roztrwonił i odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie.

Polpharma Starogard Gdański - Trefl Sopot 74:79 (18:22, 20:15, 20:20, 16:22)

Polpharma: Miles 17, Sajus 16, Mirković 16, Flieger 9, Paliukenas 7, Hicks 4, Diduszko 3, Schenk 2, Długosz 0.

Trefl: Śmigielski 18, Ireland 15, Dylewicz 14, Karolak 10, Mielczarek 10, Stefański 8, Marković 4, Kulka 0, Stamenković 0, Kolenda 0, Majewski 0