Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 17godz.
  • 08min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Trasy rowerowe Gdańska. Będzie nowa, kilometrowa trasa rowerowa w Gdańsku Brętowie. Kto ją zbuduje?

MP
Tak obecnie wygląda droga
Tak obecnie wygląda droga DRMG
Jest pięć firm chętnych do przebudowy drogi rowerowej wzdłuż ulicy Potokowej w Gdańsku. Nowa trasa powstanie w przyszłym roku. Na inwestycję Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska przeznaczy prawie 6 mln zł. Wzdłuż trasy rowerowej powstanie również nowy chodnik i kanalizacja deszczowa, a przebudowę przejdzie oświetlenie, sygnalizacja świetlna i zjazdy.

Obecna ścieżka na ul. Potokowej - umiejscowiona po prawej stronie jezdni jadąc w kierunku ul. Słowackiego - zostanie przebudowana. na liczącym ponad kilometr odcinku od przystanku PKM Brętowo do skrzyżowania ze wspomnianą ul. Słowackiego. Oprócz trasy dla cyklistów, zakres inwestycji obejmuje również przebudowę skrzyżowania ul. Potokowej z ul. Ogrodową, korektę jezdni ul. Potokowej przy skrzyżowaniu z ul. Ogrodową oraz budowę pasa do zawracania skierowanego w stronę ul. Rakoczego.

Do realizacji przedsięwzięcia zgłosiło się pięć firm. Oferty aż czterech z nich mieszczą się w przewidzianym przez DRMG budżecie na to zadanie:

  • WPRD Gravel Sp. z o.o. – 4 492 615, 44 zł
  • STRABAG Sp. z o.o. – 4 880 933,38 zł
  • Eurovia Polska S.A. – 4 887 926, 37 zł
  • Aspergo Maciej Dziechciński – 4 929 335, 80 zł
  • Kruszywo Sp. z. o.o – 6 898 345, 08 zł

Propozycje są teraz analizowane pod względem formalno-prawnym. Same prace budowlane potrwają niecałe dziewięć miesięcy od dnia podpisania umowy.

Czytaj także

Budowa trasy na Potokowej jest częścią większego zadania pn.: „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”. Więcej o tym projekcie pisaliśmy niedawno tutaj: Przetargi na projekty kolejnych węzłów integracyjnych w Gdańsku

Na których gdańskich ulicach najczęściej dochodzi do wypadków:

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie