Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nordic walking w woj. pomorskim. Gdzie warto iść w weekend 27 - 28 kwietnia. 3 najciekawsze trasy

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Nordic walking w woj. pomorskim warto trenować w wielu miejscach. Ale zachęcamy do wybrania ścieżek, które polecają inni. Razem z Traseo wybraliśmy dla Was 3 popularne ścieżki nordic walking w woj. pomorskim. Zawsze na weekend proponujemy Wam nowy zestaw tras do wyboru. Zobacz, jakie trasy przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Szlaki nordic walking w woj. pomorskim

Jakie szlaki nordic walking w woj. pomorskim lubią mieszkańcy? Sprawdziliśmy to.

Traseo to aplikacja, za pomocą której każdy ma możliwość zapisania swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. We współpracy z Traseo chcemy Wam zaproponować 3 malownicze ścieżki nordic walking w woj. pomorskim. Znajdź najbardziej atrakcyjną dla siebie.

Nim wyruszysz, upewnij się, jaka będzie pogoda. W sobotę 27 kwietnia w woj. pomorskim ma być od 6°C do 19°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 0% do 21%. W niedzielę 28 kwietnia w woj. pomorskim ma być od 7°C do 23°C. Nie powinno padać.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Jezioro Bachotek dookoła

  • Początek trasy: Prabuty
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 13,15 km
  • Czas trwania marszu: 2 godz. i 24 min.
  • Przewyższenia: 85 m
  • Suma podejść: 863 m
  • Suma zejść: 860 m

Wojciechstypa poleca tę trasę

Jezioro Bachotek należy do największych jezior na Pojezierzu Brodnickim. Niezbyt duża odległość od Brodnicy i dobry dojazd powoduje, że jest do miejsce częstych wycieczek pieszych i rowerowych.
Na wschodnim brzegu jeziora są trzy ośrodki wypoczynkowe. Dużym plusem jest możliwość obejścia (objechania) jeziora dookoła - ok. 14 km po drogach asfaltowych i gruntowych.
Jezioro Bachotek leży w granicach Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Oprócz powszechnie występujących łabędzi, różnych gatunków kaczek i zaskrońców, można również zobaczyć czaple siwe i żurawie, a przy odrobinie szczęścia bobra albo krążącego nad lasem bielika.
Dojazd: z Brodnicy ok. 3 km drogą wojewódzką nr 15 w kierunku Olsztyna do Tamy Brodzkiej.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


🌲🌤️ Trasa nordic walking: Wędrówka do źródeł Potoku Oliwskiego

  • Początek trasy: Sopot
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 13,99 km
  • Czas trwania marszu: 2 godz. i 56 min.
  • Przewyższenia: 159 m
  • Suma podejść: 691 m
  • Suma zejść: 772 m

Amatorom nordic walking trasę poleca GR3miasto

Potok Oliwski jest jednym z głównych cieków odwadniających obszar Lasów Oliwskich. Spływa ze strefy krawędziowej wysoczyzny kaszubskiej znajdującej się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i uchodzi do Zatoki Gdańskiej. Podczas ostatniej wędrówki mieliśmy okazję zobaczyć część jego górnego koryta wraz z ciekawym przepustem pod obwodnicą. Przepust jest na tyle szeroki i wysoki, że można go przejść.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Wzniesienia górujące nad Kompleksem Jezior Raduńskich

  • Początek trasy: Żukowo
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 21 km
  • Czas trwania marszu: 5 godz. i 21 min.
  • Przewyższenia: 205 m
  • Suma podejść: 702 m
  • Suma zejść: 677 m

GR3miasto poleca tę trasę na marsz

Chcąc zobaczyć ogrom kompleksu jezior raduńskich, trasę warto ułożyć tak, by umożliwiła spojrzenie na tutejszy krajobraz z różnych perspektyw. Nad połączonymi ze sobą akwenami rozciąga się wiele wzniesień ze szczytami, których wysokość przekracza nawet 300 m n.p.m. Na wielu z nich znajdują się punkty widokowe, co staraliśmy się wykorzystać podczas aktywnej majówki rowerowej i pieszej. Trasy, które ułożyliśmy wiodą z dala od cywilizacji i ruchliwych szos. Pokazują najpiękniejsze rejony Pojezierza Kaszubskiego z kompleksem jezior raduńskich na czele i okalającymi go Wzgórzami Szymbarskimi. Pokonanie obu tras wymaga jednak dobrej kondycji.

Naszą wędrowną przygodę rozpoczynamy i kończymy przy stacji kolejowej w Wieżycy. Pierwsze kilometry wiodą wzdłuż krawędzi lasu ku osadzie Rąty. Następnie kierujemy się na Ostrzyce, jednak na rogatkach cywilizacji obieramy drobną ścieżynkę, którą wdrapujemy się na jeden z najwyższych tutejszych szczytów. Z liczącego 216 m n.p.m. wierzchołka Góry Trzebińskiej rozpościerają się przecudne widoki na wschodnią część kompleksu jezior raduńskich. To wspaniałe miejsce na piknik, dlatego też korzystamy z uroków pięknego dnia wiosny i byczymy się nieco na trawie. Malowniczy krajobraz, przyroda i spokój regenerują nasze siły przed dalszą wędrówką. Następnie przez gęste, iglaste lasy porastające lokalne wzgórza udajemy się nad jezioro Ostrzyckie. Ścieżka miejscami jest dość stroma i wąska, ale taki już urok tutejszych terenów. Dla pocieszenia warto dodać, że to nie jedyne wzniesienia na tej trasie. Zaraz po wyjściu z lasu na horyzoncie ukazuje nam się najwyższy z tutejszych szczytów – licząca 328,7 m n.p.m. Góra Wieżyca wraz z platformą widokową, którą zostawiamy na deser. Aby tam dotrzeć wybieramy mocno okrężną drogę, która wiedzie przez nieco mniejsze wzniesienia, zdecydowanie mniej wydreptanymi drogami niż lokalne szlaki turystyczne. Do stacji kolejowej, gdzie kończymy wędrówkę schodzimy oznakowanym kolorem czarnym, pieszym Szlakiem Wzgórz Szymbarskich.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Jakie korzyści przynosi nordic walking?

Nordic walking to sport, który może uprawiać prawie każdy. Dlatego wiele osób wybiera nordic walking. Może przynosić wiele korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Uprawianie tego sportu może pomóc zrzucić zbędne kilogramy. Nordic walking to aktywność, która rzadko kończy się kontuzjami, więc jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Najlepsze atrakcje Pomorskiego na wycieczki nordic walking

Jeśli lubicie spacerować wśród zabytków i atrakcji miast, na Pomorzu koniecznie zaplanujcie weekend w Trójmieście. W tej rozległej aglomeracji każdy znajdzie coś dla siebie. Najprzyjemniej spaceruje się np. po starym Gdańsku, gdzie przy Długim Nabrzeżu wznosi się słynny Żuraw, albo po ulicy Bohaterów Monte Cassino w Sopocie, znanej jako Monciak, z Krzywym Domkiem, który wygląda, jakby rozpuszczał się od letniego upału.

Nie każdy lubi spacerować z kijami do nordic walking po piasku, ale jeśli nie przeszkadza wam sypkie podłoże, plaże Pomorza oferują piękne widoki i sporo dodatkowych atrakcji. Warto pomaszerować choćby na sopockie molo, jedno z najdłuższych w Europie, pamiętajcie tylko, że w okresie wakacji wstęp na pomost jest płatny.

Dla miłośników maszerowania z kijkami wśród pięknych okoliczności przyrody na Pomorzu najlepiej sprawdzą się Bory Tucholskie – rozległy kompleks leśny, oferujący nie tylko mnóstwo zieleni, ale też rzeki, jeziora i ścieżki przyrodnicze, wytyczone wśród najciekawszych zakątków, pomników przyrody i obszarów szczególnej ochrony.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki