Trakt Konny oddany w piątek (30.08.2019) do użytku. Obowiązuje nowa organizacja ruchu

red.Zaktualizowano 
Trakt Konny będzie oddany w piątek (30 .08.2019) do użytku. Obowiązywać ma nowa organizacja ruchu drmg.gdansk.pl
O piątku, 30 sierpnia otwarty będzie dla ruchu zostanie zmodernizowany odcinek Traktu Konnego. Zgodnie z zapowiedziami na Trakcie obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu.

W piątek 30 sierpnia, około godz. 9 rano otwarty dla ruchu zostanie zmodernizowany odcinek Traktu Konnego. Jak zapowiadali inwestorzy będzie obowiązywać tam nowa organizacja ruchu.

Trakt Konny oddany w piątek (30.08.2019) do użytku. Obowiązu...

Trakt Konny. Jak jeździć?

Obowiązująca od piątku (30.08) organizacja ruchu polegać będzie na:

  • Zawężeniu jezdni do jednego pasa ruchu na odcinku od ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Chodowieckiego.
  • Wyznaczeniu pasa do parkowania pojazdów na prawym pasie jezdni. Miejsca postojowe, będą znajdowały się w Strefie Płatnego Parkowania.
  • Rozszerzeniu strefy Tempo 30 na jezdnię Traktu Konnego na odcinku od ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Chodowieckiego.
  • Zwężeniu do jednego pasa zjazdu z jezdni głównej al. Zwycięstwa na Trakt Konny na wysokości ul. Chodowieckiego - ruch zostanie wprowadzony na lewy pas Traktu Konnego. Nie będzie możliwości wjazdu na wprost w ul. Chodowieckiego.
  • Dodatkowo przed przejściem dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Tuwima zamontowany zostanie próg zwalniający, a przy skrzyżowaniach z ul. Skłodowskiej-Curie oraz ul. Chodowieckiego pojawią się wyłączone z ruchu obszary (tzw. wyspy).

Trakt Konny. Jaką ma funkcję?

Zmiany w organizacji ruchu na Trakcie Konnym oprócz względów bezpieczeństwa, mają przywrócić mu funkcję jezdni zbiorczo-rozprowadzającej. Trakt w mniejszym stopniu ma być drogą tranzytową między dzielnicami Wrzeszcz – Śródmieści - podaje Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Tę rolę ma spełniać przede wszystkim Al. Zwycięstwa.

Sam Trakt ma zaś być drogą obsługującą wloty poprzeczne ulic prowadzących w głąb dzielnicy Aniołki, a także zaspokajać potrzeby parkingowe tego obszaru, ze szczególnym uwzględnieniem zlokalizowanego tam kompleksu klinik Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Konieczność zastosowania wspomnianych zmian była sygnalizowana przez mieszkańców dzielnicy Aniołki, którzy zgłaszali trudności z wyjazdami z posesji i z włączeniem się do ruchu na skrzyżowaniach z powodu dużych prędkości pojazdów jadących Traktem Konnym. Kłopot dla kierowców sprawiało również kolizyjne skrzyżowanie z ul. Chodowieckiego, gdzie dochodziło do zderzeń pojazdów zjeżdżających z Alei Zwycięstwa i z ul. Chodowieckiego na Trakt Konny. Zgłaszanym przez mieszkańców problemem było także zastawianie chodników przez parkujące na nich pojazdy.

Trakt Konny - zakres modernizacji

Prace na Trakcie Konnym w Gdańsku. Przewidywany koniec prac ...

Trakt Konny został zmodernizowany na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego (ok. 200 m przed skrzyżowaniem z 3 Maja) tj. na odcinku ok. 1 km. Oprócz nawierzchni jezdni, wyremontowane zostały także chodniki po stronie Placu Zebrań Ludowych. Inwestycja jest częścią programu „Modernizacja nawierzchni dróg na terenie Gdańska”.

Koszt modernizacji wyniósł ok. 4,6 mln zł, a wykonawcą robót była firma MTM S.A.

Na których gdańskich ulicach najczęściej dochodzi do wypadków:

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie