Tragiczna śmierć proboszcza

  Tragiczna śmierć proboszcza

  Jacek Legawski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Za rok obchodziłby 50-lecie posługi kapłańskiej. Niestety, we wtorek o godz. 22.15 do Starogardu Gd. dotarły informacje o tym, że ksiądz Jerzy Deja, proboszcz parafii św. Wojciecha, zmarł w szpitalu w Środzie Wielkopolskiej.
  Natychmiast odezwały się dzwony kościelne, wielu parafian przyszło się pomodlić za swego proboszcza. Był postacią znaną i szanowaną. Mimo 72 lat był niezwykle aktywny. Pojawiał się na każdej mszy świętej. Był też wyjątkowo wymagający.

  Do tragicznego wypadku doszło w niedzielne popołudnie, na trasie Środa - Jarocin. Z nieustalonych przyczyn zderzyły się trzy samochody. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Środzie Wlkp. Jak mówi podinsp. Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskiej policji, miejsce, w którym doszło do wypadku, jest wyjątkowo zdradliwe. - Notujemy tu wiele zdarzeń drogowych - dodaje Borowiak.

  Ks. Jerzy ucierpiał w tym wypadku najbardziej, trafił do szpitala w stanie ciężkim. Jeszcze we wtorek jego stan był stabilny. Środy proboszcz już nie doczekał.

  Śp. ksiądz Jerzy Deja był proboszczem parafii św. Wojciecha od 1991 r. Urodził się w rodzinie sulęczyńskiego organisty. W 2005 r. papież Benedykt XVI podniósł go do godności prałata honorowego Jego Świątobliwości - jako pierwszego w diecezji pelplińskiej w czasie swego pontyfikatu.

  Pogrzeb księdza odbędzie się w poniedziałek. O godz. 14 nastąpi wyprowadzenie zwłok z kaplicy, a o godz. 15 rozpocznie się msza św. w jego intencji.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo