Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tragedia w gminie Karsin. 5-latkę przejechała ładowarka. Ojciec był po spożyciu alkoholu

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w niedzielę, 9.05.2021 r. ok. godz. 20:00 w Wybudowaniu Dąbrowskim w gm. Karsin. 5-letnia dziewczynka została przejechana przez ładowarkę. Pomimo reanimacji, dziecko zmarło
Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w niedzielę, 9.05.2021 r. ok. godz. 20:00 w Wybudowaniu Dąbrowskim w gm. Karsin. 5-letnia dziewczynka została przejechana przez ładowarkę. Pomimo reanimacji, dziecko zmarło Przemyslaw Swiderski
Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w niedzielę, 9.05.2021 r. ok. godz. 20:00 w Wybudowaniu Dąbrowskim w gm. Karsin. 5-letnia dziewczynka została przejechana przez ładowarkę. Pomimo reanimacji, dziecko zmarło. Śledczy ustalają, w jakich okolicznościach doszło do tragicznego wypadku. Ojciec dziewczynki usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, przyznał się do winy. Wyniki sekcji zwłok dziecka, którą wykonano w poniedziałek, 10.05.2021 r. wykazały, że bezpośrednią przyczyną jego śmierci były rozległe obrażenia czaszkowo-mózgowe.

AKTUALIZACJA 11 MAJA GODZ. 10

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci usłyszał ojciec pięciolatki, która zmarła w tragicznych okolicznościach w niedzielę 9.05.2021 r. w Wybudowaniach Dąbrowskich w gm. Karsin. Mężczyzna był po spożyciu alkoholu.

- Czekamy na badania krwi - mówi Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Mężczyzna był po spożyciu alkoholu, co oznacza, że miał poniżej 0,5 promila w wydychanym powietrzu.

Dziewczynka była przewożona w łyżce ładowarki, z której wypadła wprost pod maszynę. Bezpośrednią przyczyną jej śmierci były rozległe obrażenia czaszkowo-mózgowe.

Ojciec dziecka złożył wyjaśnienia, przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec niego dozór policji i poręczenie majątkowe.

Początkowo w związku z tą sprawą zatrzymane były dwie osoby, zarówno ojciec jak i dziadek dziewczynki. Okazuje się, że prezentowali oni dwie wersje wydarzeń. To właśnie starszy mężczyzna próbował wziąć na siebie odpowiedzialność za tę tragedię.

- Zeznania dziadka będą podlegały ocenie - dodaje Grażyna Wawryniuk.

Ta tragedia wstrząsnęła mieszkańcami gm. Karsin. Jak podkreślają, dziecko było otoczone miłością przez wszystkich członków rodziny. Najbliżsi pięciolatki są w szoku. Jak się dowiedzieliśmy, mama dziewczynki spodziewa się dziecka. Dramat, który przeżywa w związku ze śmiercią córeczki, jest wprost niewyobrażalny.

AKTUALIZACJA, GODZ. 16:30

Są już wyniki sekcji zwłok 5-letniej dziewczynki, która zginęła pod kołami ładowarki w niedzielę, 9 maja w Wybudowaniach Dąbrowskich w gm. Karsin.

Okazuje się, że bezpośrednią przyczyną śmierci dziecka były rozległe obrażenia czaszkowo-mózgowe.

– Mężczyzna w trakcie wykonywania prac w sposób nieprawidłowy przewoził dziecko w łyżce maszyny – mówi Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. – Nie obserwował zachowania dziecka, które znalazło się pod maszyną.

Ojciec dziecka, który usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec niego dozór policji i poręczenie majątkowe.

Ta tragedia wstrząsnęła mieszkańcami gminy Karsin. Jak podkreślają, dziecko było otoczone miłością przez wszystkich członków rodziny. Najbliżsi pięciolatki są w szoku. Jak się dowiedzieliśmy, mama dziewczynki spodziewa się dziecka. Dramat, który przeżywa w związku ze śmiercią córeczki, jest wprost niewyobrażalny.

Niestety, pomimo działań prewencyjnych, wypadki podczas prac w rolnictwie zdarzają się wciąż zbyt często. Te z udziałem dzieci są szczególnie wstrząsające. W tym roku doszło do 13 wypadków z udziałem rolników. W 2020 r. było ich 23, a w 2019 – 31, w tym 3 śmiertelne. Wszystkie zdarzenia dotyczyły osób dorosłych.

AKTUALIZACJA GODZ. 13:40

5 lat pozbawienia wolności grozi ojcu 5-letniej dziewczynki, która w niedzielę wieczorem zginęła pod kołami maszyny typu ładowarka. Do tragicznego wypadku doszło po godz. 20:00 w Wybudowaniach Dąbrowskich w gm. Karsin.

– Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci – mówi Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

AKTUALIZACJA GODZ. 11:40

Jeszcze w poniedziałek, 10 maja 2021 r. zostanie przeprowadzona sekcja zwłok 5-letniej dziewczynki, która zginęła w niedzielę, 9.05.2021 r. w tragicznych okolicznościach w miejscowości Wybudowania Dąbrowskie w gm. Karsin. Do zdarzenia doszło po godzinie 20:00. Dziewczynka została przejechana przez maszynę typu ładowarka.

– Na godzinę 13:00 zaplanowano sekcję zwłok dziecka – mówi Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. – Do wyjaśnienia zostały zatrzymane dwie osoby, to ojciec dziewczynki i dziadek. Trwają czynności procesowe.

Jak wynika z naszych informacji, dziecko doznało obrażeń czaszkowo-mózgowych. Póki co, nie wiadomo, w jaki sposób 5-latka znalazła się pod maszyną. Niewykluczone, że wypadła ona z kabiny.

*****************

Wcześniej pisaliśmy:

5-letnia dziewczynka nie żyje

Nie udało się uratować 5-letniej dziewczynki, która została przejechana przez maszynę typu ładowarka w miejscowości Wybudowanie Dąbrowskie w gm. Karsin.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę, 9.05.2021 r. ok. godz. 20:00. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratownicze. Strażacy, którzy przybyli pierwsi, udzielili dziecku kwalifikowanej pierwszej pomocy. Niestety, pomimo trwającej kilkadziesiąt minut walki, nie udało się przywrócić dziewczynce czynności życiowych.

Jak poinformował mł. bryg. Łukasz Płusa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, o godz. 21:45 odstąpiono od resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Sprawą zajmuje się policja. Funkcjonariusze ustalają, w jakich okolicznościach doszło do tragicznego wypadku.

Konar przygniótł drwala 20.01.2021 r. Mężczyznę do szpitala ...

Masz informacje? Redakcja Dziennika Bałtyckiego czeka na #SYGNAŁ

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki