MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tanie mieszkania do wynajęcia w Gdańsku. Musisz je sam wyremontować! Kolejne lokale czekają na nowych najemców

Ewa Andruszkiewicz
Ewa Andruszkiewicz
Gdańskie Nieruchomości
Już wkrótce osiemnaście rodzin z Gdańska zostanie najemcami mieszkań, udostępnionych im w zamian za wykonanie na własny koszt ich remontu. Pierwsza edycja programu właśnie dobiegła końca. Lokale, które nie zostały zagospodarowane, będą przedmiotem dogrywki, zaplanowanej między 10 a 12 sierpnia 2020 roku.

Program „Mieszkanie za remont”. Na czym polega?

Pierwsza edycja „Publicznej oferty najmu lokali mieszkalnych w zamian za wykonanie remontu we własnym zakresie i na własny koszt” ruszyła w czerwcu 2020 roku. W ramach programu najemcom przysługuje zwolnienie z wpłaty kaucji zabezpieczającej oraz płatności za czynsz przez okres 12 miesięcy. Udział mogą w nim brać osoby umieszczone w wykazie zakwalifikowanych do zawarcia umowy najmu lokalu ze względu na niskie dochody w 2020 roku.

- Oferta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród oczekujących na przydział i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcom zaproponowano 30 lokali. Ponad 150 rodzin skorzystało z propozycji ich obejrzenia. Każda z osób wybrać mogła z interaktywnej listy 3 lokale, które chciałaby obejrzeć. Przez 4 tygodnie zainteresowani mieli możliwość oglądania proponowanych mieszkań. Po zapoznaniu się z ich lokalizacją i stanem technicznym, uczestnicy decydowali, czy chcą podjąć się remontu lokalu i wkrótce w nim zamieszkać

– relacjonuje Aleksandra Strug, rzecznik Gdańskich Nieruchomości.

Jak wygląda przykładowy lokal?

W załączonej do artykułu galerii zdjęć prezentujemy, jak jeden z lokali – usytuowany na gdańskim Chełmie, wygląda jeszcze przed remontem. W tym przypadku, szacunkowy koszt remontu na podstawie cennika usług wykonawców, określony został na poziomie ok. 50 tys. zł. Przewidywany zakres prac obejmuje tu wymianę podłóg i tynków z powłoką malarską, wymianę instalacji sanitarnej i elektrycznej oraz częściową wymianę stolarki.

W pierwszej edycji programu „Mieszkanie za remont” chętni najemcy mieli do wyboru 30 lokali o różnym metrażu, od niespełna 20 metrów kwadratowych do ponad 90 metrów kwadratowych. W większości przypadków, szacunkowy koszt remontu określony został między 40 a 60 tys. zł. W ofercie znalazły się także lokale, w których szacunkowy koszt remontu określono na niższą kwotę – ok. 30 tys. zł, a także na ponad 100 tys. zł – w przypadku lokali o dużym metrażu – ok. 80 metrów kwadratowych do ponad 90 metrów kwadratowych.

- Po obejrzeniu proponowanych mieszkań niemal 100 rodzin zdecydowało o przystąpieniu do programu. Osiemnaście spośród nich już wkrótce otrzyma tytuł prawny do lokalu

informuje Aleksandra Strug.

„Dogrywka” między 10 a 12 sierpnia br., a kolejna edycja – już 31 sierpnia 2020

Mieszkania, które nie zostały zagospodarowane w ramach pierwszej edycji programu, zgodnie z regulaminem stanowić będą przedmiot dogrywki, która zaplanowana jest między 10 a 12 sierpnia br. W tym terminie ponownie udostępniona zostanie interaktywna lista, zawierająca propozycje 12 niezagospodarowanych lokali.
Dostępna będzie TUTAJ.

- Natomiast kolejna edycja „Publicznej oferty najmu lokali w zamian za wykonanie remontu we własnym zakresie i na własny koszt” rozpocznie się już 31 sierpnia i potrwa do 5 września. Jej wyniki opublikowane zostaną 23 października. W przypadku niezagospodarowania wszystkich lokali odbędzie się „dogrywka”, która potrwa od 27 do 29 października. Ostateczne wyniki drugiej edycji opublikowane zostaną 6 listopada 2020 roku – podsumowuje Aleksandra Strug.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki