Nowa siedziba globalnego centrum usług firmy Swarovski w Gdańsku od poniedziałku mieści się na terenie kompleksu Garnizon w Gdańsku Wrzeszczu. Pomieści nawet 300 pracowników.

Kolejna światowa marka ulokowała się w stolicy Pomorza. Firma Swarovski to od 1895 roku czołowy producent szlifowanego kryształu na świecie. W Gdańsku stworzy globalne centrum usług dla całej grupy. W poniedziałek, 12.06.2017 r. w Garnizonie w Gdańsku Wrzeszczu zostało oficjalnie otwarte nowoczesne biuro firmy Swarovski.

Czytaj również: Swarovski wybrał Gdańsk

- W ciągu najbliższych lat nasze globalne centrum będzie stopniowo się rozwijać, zgodnie z wizją i wartościami firmy.

Zadaniem zatrudnionych w nim osób będzie opracowywanie i świadczenie specjalistycznych usług dla wszystkich naszych podmiotów - powiedział Mathias Margreiter, członek zarządu firmy. - Firmę Swarovski i Gdańsk łączy bogata tradycja historyczna i kulturowa; przedsiębiorstwo i miasto powstały dzięki pasji handlowej ich ojców założycieli i utrzymują się w czołówce swoich kategorii dzięki nieustannej czujności - w każdej chwili są gotowe na to, co przyniesie przyszłość.

Firmę Swarovski i Gdańsk łączy bogata tradycja historyczna i kulturowa; przedsiębiorstwo i miasto powstały dzięki pasji handlowej ich ojców założycieli i utrzymują się w czołówce swoich kategorii.

Obecnie w centrum w Gdańsku pracuje 70 osób. Nowe biura będą mogły pomieścić nawet 300 pracowników. Firma poszukuje pracowników do gdańskiego zespołu. Inwestycja wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, Agencję Rozwoju Pomorza oraz InvestGDA.

- Otwarcie biura jest dowodem na rosnącą wiarygodność i atrakcyjność województwa pomorskiego dla globalnych przedsiębiorstw, które poszukują możliwości rozwoju - powiedział Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Kryształy Swarovskiego znane są od lat na całym świecie. Wykorzystywane są w biżuterii, dodatkach odzieżowych i zegarkach, w kreacjach haute couture czy w nowoczesnych artykułach oświetleniowych.

Zobacz też: Rosjanka ozdobiła auto milionem kryształków Svarowskiego i sprzedała je za 800 tys. zł

[Agencja TVN]