Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Jantarze. Czworo uczniów pojedzie do Brukseli. Do tego - jasełkowe wyróżnienia

Tomasz Chudzyński
Tomasz Chudzyński
Jasełkowa gala w Gdyni z udziałem uczniów SP Jantar Szkoła Podstawowa w Jantarze
Ośmioro uczniów Szkoły Podstawowej w Jantarze wzięło udział w wojewódzkim konkursie plastycznym : „Zaślubiam Cię… teraz wolne przed nami światy i wolne kraje”, organizowanego przez europoseł Annę Fotygę. Wyróżnienia uczniowie tej placówki uzyskali także w konkursie jasełkowym w Gdyni.

Celem konkursu było przypomnienie uczniom wydarzenia historycznego sprzed 100 lat - Zaślubin Polski z Bałtykiem.

Czworo uczniów SP w Jantarze, którzy wzięli udział w konkursie, nagrodzono wycieczką do Brukseli i zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego. Wśród nagrodzonych w swojej kategorii wiekowej jest laureatka II miejsca - Zosia Kaczorowska.

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Jantarze. Czworo ucznió...

Niezmiernie nam miło, bo to drugi ogromny w tym miesiącu sukces naszych dzieci - informują dumni rodzice i nauczyciele placówki w Jantarze. - 17 stycznia jedziemy po odbiór nagród i na wernisaż prac. Praca z naszymi uczniami to najlepsza rzecz na świecie. Są kreatywni, wciąż napawają dumą całą społeczność szkolną i reklamują szkołę wysokimi osiągnięciami.

To kolejny dowód, że szkoła w Jantarze rozwija różne talenty swoich podopiecznych, nie tylko naukowe, ale także artystyczne. Promocja szkoły w Jantarze, a także naszej miejscowości i gminy, tym razem będzie miała miejsce najpierw w Gdańsku, a w lutym w Brukseli.

Reprezentanci SP w Jantarze uczestniczyli także w uroczystej gali XX Jubileuszowego Konkursu Gdyńskich Jasełek. Szkoła zajęła trzecie miejsce w kategorii klas IV - VIII, ponadto jeden z jej uczniów, Aleksander Iwaniak, uzyskał wyróżnienie indywidualne.

- Obejrzeliśmy spektakle wszystkich laureatów - przeżyliśmy powtórnie magię na scenie, odebraliśmy wyróżnienia, było pięknie... Cieszymy się z naszych osiągnięć i z tego, że jesteśmy w gronie najlepszych szkół w województwie - mówili reprezentanci szkoły.

Dodajmy, że honorowy patronat nad konkursem objął Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź oraz Prezydent Miasta Gdyni, Wojciech Szczurek. Organizatorami konkursu byli: Urząd Miasta Gdyni, Klub 3. Flotylli Okrętów, Szkoła Podstawowa nr 33 oraz IX Liceum Ogólnokształcące w Gdyni.

Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały. Klimat się zmienił.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie