MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studia na Politechnice Gdańskiej. Uczelnia uruchomiła rekrtuację

KŁG
Uczelnia uruchomiła rekrutację.
Uczelnia uruchomiła rekrutację. Karolina Misztal
Politechnika Gdańska rozpoczęła rekrutację na studia stacjonarne I stopnia na rok akademicki 2024/2025. Aplikować można od 22 maja do 14 lipca. Na kandydatów czeka aż 37 kierunków na 8 wydziałach, w tym m.in.: informatyka, zielone technologie, budownictwo czy ekonomia, a także nowy kierunek – Technologie Przemysłu 5.0.

Studia na Politechnice Gdańskiej? Uczelnia uruchomiła rekrutację

Na 8 wydziałach uczelni kształci się ponad 15 tysięcy młodych ludzi z Polski i zagranicy. Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia na rok akademicki 2024/2025 dla obywateli polskich rozpoczęła się 22 maja 2024 r. i potrwa do 14 lipca 2024 r. W tym okresie kandydaci mogą rejestrować się w elektronicznym systemie eRekrutacja, gdzie należy m.in. wybrać kierunek studiów, wnieść opłatę rekrutacyjną, zamieścić wyniki egzaminów maturalnych, załączyć skan świadectwa dojrzałości, a także zeskanowane dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, dyplomy z olimpiad i konkursów.

Na kandydatów na studia stacjonarne I stopnia czeka 37 kierunków, w tym m.in.: informatyka, inżynieria danych, biotechnologia, inżynieria środowiska, budowa maszyn i okrętów, nanotechnologia, analityka gospodarcza, architektura, zielone technologie, a także studia związane z energetyką czy cybernetyką.

Nowością jest kierunek Technologie Przemysłu 5.0 – międzywydziałowe studia, które są odpowiedzią na zapotrzebowania nowoczesnego rynku pracy oraz podążają za prognozami rozwoju gospodarki Unii Europejskiej. Kierunek ma charakter interdyscyplinarny, kształcąc specjalistów o pogłębionej wiedzy dotyczącej optymalizacji działań i interakcji z maszynami, którzy potrafią projektować i nadzorować fizyczne i wirtualne sfery sterowania procesami technologicznymi. Kształcenie na tym kierunku w znacznej mierze skupiać się będzie na metodzie projektowej (project-based learning). Przewidziano łącznie ponad 500 godzin zajęć projektowych i łącznie ponad 1500 godzin zajęć praktycznych.

Swoje pasje studenci PG mogą rozwijać w przeszło 100 kołach naukowych i organizacjach, a także podczas projektów badawczych czy wymianach zagranicznych.

Rekrutacja na PG – szczegółowe informacje

Publikacja list rankingowych będzie miała miejsce 17 lipca 2024 r . Następnie – w dniach 18-24 lipca 2024 r. – zakwalifikowani kandydaci będą zobowiązani dostarczyć odpowiednie dokumenty na uczelnię. Oczywiście kandydaci, którzy potwierdzili swoje dane profilem zaufanym będą mogli dostarczyć dokumenty pocztą lub przez pośrednika. Ogłoszenie ostatecznych list przyjętych na studia będzie miało miejsce 26 lipca 2024 r.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki