Strzały i pościg ulicami Gdyni
Do dramatycznych wydarzeń doszło około godziny 2 w nocy w środę 15 kwietnia 2020 roku w Gdyni, gdy policjanci z drogówki chcieli zatrzymać do kontroli kierującego czarnym mercedesem. Zamiast poddać się procedurze, kierowca zaczął pędzić ulicami Morską i Chylońską, a potem na ulicy Zbożowej porzucił auto wraz z 24-letnim pasażerem wewnątrz i uciekł do lasu. Podążający za – jak się okazało również 24-letnim - kierowcą policjant oddał kilka strzałów ostrzegawczych. Mężczyznę zatrzymać udało się wieczorem 15.04.2020 r.
- Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze 1 roku oraz 2 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, na którą zgodził się prokurator – relacjonuje asp. szt. Jarosław Biały z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Ostateczną decyzję w sprawie kary podejmie sąd, a 24-latek dodatkowo – jak słyszymy – otrzymał 4 mandaty karne na łączną kwotę 2 tysięcy złotych m.in. za złamanie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa takich jak zakazu wstępu do lasu.
Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?