MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Strefy płatnego parkowania. W Bytowie i Gdyni malują poziome oznaczenia

Łukasz Boyke, Marcin Lange
Władze Gdyni obstają przy tym, iż oznakowanie poziome miejsc postojowych w strefie parkowania nie jest konieczne
Władze Gdyni obstają przy tym, iż oznakowanie poziome miejsc postojowych w strefie parkowania nie jest konieczne Tomasz Bołt
W Bytowie malują poziome oznaczenia stref parkowania. W Gdyni też, choć władze tego miasta zapewniają, że nie jest to związane z upomnieniem wojewody.

Oznakowanie poziome miejsc postojowych w strefie płatnego parkowania, wymagane zgodnie z obowiązującym od lutego 2014 roku rozporządzeniem, Gdyni - zdaniem urzędu - nie dotyczy.

Czytaj więcej na temat sporu wojewody pomorskiego z władzami Gdyni o płatne parkowanie

Mimo takiego stanowiska władz Gdyni, oznakowanie poziome miejsc parkingowych w strefie pojawiło się niedawno choćby na ul. 10 Lutego. Jak przekonuje Maciej Karmoliński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni, w żadnym wypadku nie oznacza to, że miasto „po cichu” dostosowuje strefę do obowiązujących przepisów.

- Oznakowanie poziome powstaje na bieżąco w różnych częściach miasta. To się pojawiało, pojawia i pojawiać się będzie w miarę naszych możliwości. W przypadku ulicy 10 Lutego odtwarzaliśmy stare oznakowanie i niejako przy okazji wykonaliśmy też nowe - przekonuje Maciej Karmoliński.

Inaczej do upomnienia wojewody pomorskiego odnośnie oznakowania spp podeszły natomiast władze Bytowa. Uderzyły się w pierś i postanowiły oznakowanie poziome wykonać.

- Zdecydowaliśmy się wyrysować białe linie, bo firma, która prowadzi strefę, wysłała do nas pismo, w którym wskazuje na ryzyko jej prowadzenia - tłumaczy Andrzej Kraweczyński, zastępca burmistrza Bytowa. - Opinie prawnicze w tym zakresie są różne i nie ma jeszcze orzecznictwa sądowego w tym temacie. Burmistrz Bytowa podjął więc decyzję o tym, że należy wprowadzić oznakowanie poziome.

Czytaj również:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki