Strajk nauczycieli 2019. Maturzystki z Kwidzyna napisały do minister edukacji narodowej: "Wasz głos jest również naszym głosem"

Arkadiusz Kosiński
"Drodzy nauczyciele, nie martwcie się - Wasz głos jest również naszym głosem!" - piszą w liście otwartym do minister edukacji narodowej dwie uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr w 2 w Kwidzynie.

Jak podkreślają autorki listu, uczniowie także mają głos.

- Zawsze to nauczyciele nas wspierają, dziś my pokazujemy, że nie są w tym proteście sami, przekazujemy im nasze wsparcie. Chcemy w naszym otwartym liście przekazać, że w tej ciężkiej chwili dla edukacji polskiej, jaką są protesty wszyscy się jednoczymy. Nie pozwolimy naszym pedagogom protestować w samotności. Uważamy, że jednocząc się z nimi, możemy osiągnąć sukces. Dlatego bardzo prosimy o rozpowszechnienie petycji, by jak największa ilość ludzi rozumiejąca sytuację nauczycieli i naszą, mogła poprzeć strajk - informują Martyna Rogacka i Julia Łoś, uczennice ZSO w 2 Kwidzynie.

"List otwarty w sprawie strajku nauczycieli"

Dzisiaj, my, maturzyści, zabieramy głos. Jako świadomi obywatele Polski stanowczo mówimy NIE poczynaniom rządu RP i popieramy strajk nauczycieli.

Jesteśmy zaniepokojeni, jak w rozwiniętym, demokratycznym kraju postępuje się z nauczycielami - osobami, które wśród społeczeństwa, uchodzą za autorytety, mające rzeczywisty wpływ na kształtowanie młodych obywateli RP. Nasze zdumienie budzi postawa Minister Edukacji Narodowej, Pani Anny Zalewskiej, której bierność i obojętność są nie do zaakceptowania. Nie chcemy siedzieć bezczynnie i przyglądać się, jak nauczyciele przegrywają z powodów czysto prozaicznych - braku środków do życia. Ta ignorancja ze strony rządu uderza nie tylko w naszych mentorów. Uderza także w cały system edukacji, a przede wszystkim w nas. Chcemy, aby nauczyciele, którzy przekazują nam podstawowe wartości i wiedzę na temat świata, a także wpływają na to jakimi ludźmi będziemy w przyszłości, zarabiali godne pieniądze i z dumą wypowiadali się na temat swojego zawodu.

Szkoła, to placówka, w której budujemy własny pogląd na świat, zdobywamy wiedzę i nieustannie się rozwijamy - nie ma w niej miejsca na rozgrywki polityczne i puste obietnice rządzących.

Dziś, w tym skromnym głosie maturzystów, wyrażamy całe nasze rozczarowanie, faktem, że zawód nauczyciela jest niedoceniany, a głos ludzi go wykonujący - ignorowany. Chcemy dać realne świadectwo poparcia dla strajkujących nauczycieli, wychowawców i pedagogów.

Apelujemy o rozwagę władz naszego kraju i natychmiastowe rozpatrzenie postulatów nauczycieli. Pedagodzy nie zasługują, by dłużej czekać w niepewności, my również.

Pod listem podpisało się już ponad 550 osób (KLIKNIJ, ŻEBY ZOBACZYĆ)

Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:

Czytaj także

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 5

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

L
Leon

Biedne maturzystki. Strajkujacy nauczyciele, ktorzy beda im (moze) wystawiac oceny koncowe i (byc może) dopuszcza do matury ( = umowliwia rekrutacje na studia) , wmówili mlodzieży, ze strajk jest ..bez winy strajkujących. Manipulanci od Broniarza.

R
Rex

Pare kodziarzy napisze i co to zmieni?

S
Sylwia

Brawo dziewczyny, nie trzeba popierać. Liczy sie że młodzi ludzie maja swoje zdanie a nie siedzą na smartfonach.

K
Każdy ma swoją opinię

Każdy ma takie "autorytety", na jakie zasługuje. Personel szkolny (błędnie zwany nauczycielami) na pewno nie dla wszystkich jest jakimkolwiek "autorytetem", choć zdarzają się (bardzo rzadko!) chlubne wyjątki.

Ł
Łoś z łosiedla

A Pan senator Czernobaj po adiustacji tego listu panien (nomen omen) Łosiówny i Rogackiej o mało się nie POsikał rzewnemi łzami z ukontentowania! :))))

Dodaj ogłoszenie