reklama

Sopot wspiera uczniów i studentów. Prezydent Miasta Sopotu nagrodził najwybitniejszych z nich

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Zaktualizowano 
Stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne uzyskane w roku szkolnym i akademickim 2018/2019 r. otrzymało 30 uczniów i 4 studentów z Sopotu. Nagrody wręczono 7 listopada w sali Herbowej magistratu. Na pomoc od Miasta mogą liczyć również doktoranci i najubożsi uczniowie.

Prezydent Miasta Sopotu przyznał stypendia za wybitne osiągnięcia na polu nauki, sztuki i sportu uzyskane w roku szkolnym i akademickim 2018/2019 r.

W czwartek, 7 listopada, w sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu prezydent miasta Jacek Karnowski w towarzystwie wiceprezydent Magdaleny Jachim-Czarzyńskiej oraz radnych z Platformy Sopocian działających w Komisji Sportu i Młodzieży i Komisji Edukacji uhonorowali najwybitniejszych sopockich uczniów i studentów.

Stypendia trafiły do osiemnastu uczniów szkół podstawowych, którzy otrzymają po 150 zł miesięcznie, siedmiu uczniów szkół dotychczasowych klas gimnazjalnych – po 210 zł miesięcznie, a także do pięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy dostaną po 260 zł miesięcznie.

Za rok akademicki 2018/2019 stypendium otrzymało czterech studentów, w kwocie po 350 zł miesięcznie.

Stypendia socjalne dla najuboższych uczniów

Na wsparcie finansowe mogą liczyć także uczniowie w trudnej sytuacji materialnej. O zapomogi i świadczenia socjalne mogą ubiegać się młodzi sopocianie, którzy nie ukończyli 24 roku życia. Aby zakwalifikować się do stypendium, wysokość miesięcznych dochodów na osobę w rodzinie nie może przekraczać 528 zł. netto.

W przeciwieństwie od stypendium przyznawanego za osiągnięcia, sposób wydatkowania przyznanych stypendiów socjalnych musi zostać udokumentowany w postaci rachunków oraz faktur.

Sopot pomoże doktorantom

O stypendia mogą ubiegać się także doktoranci. Wsparcie finansowe przysługuje osobom, które w Sopocie mieszkają od co najmniej 5 lat. Od otwarcia przewodu doktorskiego nie może też upłynąć więcej niż 2 lata. Studenci, którzy spełnią te warunki, a ponadto wykażą się wysokimi wynikami w nauce i działalności naukowej, która przyczyni się do rozwoju Sopotu lub będzie stanowiła znaczący wkład w polską naukę, także będą mogli ubiegać się o tego typu świadczenie.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Expose premiera - orto najważniejsze obietnice Morawieckiego

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie