Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, podkreśla, że gdyby w ubiegłym roku nie przeprowadzono znaczących inwestycji w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, w dużej mierze finansowanych ze środków unijnych, podwyżka wyniosłaby nie jeden, a kilkanaście procent.
Większość inwestycji na sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej oraz na obiektach wodociągowych i kanalizacji sanitarnej realizowana jest w ramach projektu "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Uzdrowisku Sopot", dofinansowanego w kwocie 35,4 mln zł ze środków Funduszu Spójności (projekt pochłonął 89 mln zł).
- Każda z inwestycji i remontów ma na celu obniżenie kosztów eksploatacji albo poprawę dostępności lub niezawodności usługi zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków - tłumaczy Magdalena Jachim, rzecznik sopockiego magistratu.
Dotąd wykonano m.in. uszczelnienie 13,3 km kanałów sanitarnych, dzięki czemu zmniejszyła się ilość ścieków odprowadzana z Sopotu do Gdańska, a tym samym zmniejszyło się zużycie prądu do przepompowywania ścieków. Wymieniono też sieć wodociągową i kanały sanitarne w ulicach Królowej Jadwigi, Morskiej i Powstańców Warszawy. To z kolei wpłynęło na zmniejszenie strat wody oraz produkcji wody na ujęciach.
Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?