reklama

Sopot: Mieszkańcy na ul. Chopina muszą zapłacić odszkodowanienie

Kamila GrzenkowskaZaktualizowano 
<br>Maria i Stanisław Hałasowie mają nadzieję, że otrzymają mieszkania komunalne<br>
Maria i Stanisław Hałasowie mają nadzieję, że otrzymają mieszkania komunalne grzegorz mehring
Wezwania do zapłaty odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu mieszkalnego dostali mieszkańcy kamienicy przy ul. Chopina 7 od właściciela budynku, warszawskiej firmy 2C Partners.

Chodzi o 3, 7 tys. złotych miesięcznie w przypadku każdego z mieszkań. Jak tłumaczy radca prawny firmy - odszkodowanie jest naliczane w miejsce dotychczasowego czynszu za najem, który już został rozwiązany.

Lokatorzy zapowiadają, że tej kwoty płacić nie będą. Płacą za czynsz według stawek, które ustaliło jeszcze Zrzeszenie Właścicieli i Zarządców Domów, zarządzające kamienicą przed jej sprzedażą.
W 2008 roku budynek kupiła warszawska firma i jeszcze w październiku tamtego roku znacznie podniosła lokatorom czynsze [niektórym wzrósł on z 800 do 3 tys. złotych - przyp. red.].

Mieszkańcy zdecydowali się więc ustalić nowe stawki czynszów sądownie. Prawnik, którego wynajęli, nie złożył jednak dokumentów na czas (został już oskarżony o popełnienie przestępstwa), długi wciąż rosną, a lokatorzy starają się teraz o przywrócenie terminu rozprawy. Każde z mieszkań jest teraz, według stawek naliczonych przez nowego właściciela, zadłużone na co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. Firma 2C Partners uważa, że ewentualne lokale zastępcze powinno zapewnić lokatorom kamienicy miasto.

Mieszkańcy liczą na to, że ich koszmar wkrótce się skończy. W sopockim magistracie trwa analiza podań o przydział mieszkań komunalnych, miasto nie gwarantuje jednak, że zostaną one przydzielone właśnie lokatorom z ul. Chopina.

Rząd robi poduszkę na ewentualne spowolnienie gospodarcze

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

e
encrypted

mi się czkawką nie odbije - mieszkam w własnościowej kamienicy i sam jestem jej współwłaścicielem więc mnie ten problem nie dotyczy, a co się tyczy mieszkańców - mają więcej praw niż właściciele budynków którzy nie mogą rozporządzać własnym majątkiem - istna paranoja!

n
nie naiwna

Jeszcze wam się czkawką odbije głosowanie na karnowskiego .tu w tym mieście rządzi warszawski układ .A jak pani głosował za prezydentem czy przeciw .Ha ,ha zapewne dopilnuje sprawy niekoniecznie Państwa sprawy.chcieliście to macie .

Dodaj ogłoszenie