Sopot Bards Meeting

  Sopot Bards Meeting

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Tradycja piosenki literackiej i poezji śpiewanej jest w Polsce bardzo długa i bogata, więc nie dziwi, że w Sopocie doczekaliśmy się międzynarodowego spotkania wykonawców tych gatunków muzyki. Jeżeli uważacie, że słabością współczesnych piosenek są miałkie teksty, powinniście wybrać się do Opery Leśnej w najbliższą sobotę. Ważkich i pięknych słów z pewnością tam nie zabraknie.
  Sopot Bards Meeting, który w założeniu organizatorów ma być w przyszłości imprezą cykliczną, poprzedzi Introdukcja. W czwartek o godz. 19.00 w siedzibie Państwowej Galerii Sztuki (ul. Curie-Skłodowskiej 10/12, Sopot) odbędzie się zbiorowe spotkanie autorskie z Markiem Gałązką i gośćmi sobotniego koncertu, które poprowadzi Wojciech Fułek (na co dzień wiceprezydent Sopotu). To jednak będzie tylko skromna przygrywka przed sobotnim maratonem w Operze Leśnej.

  Koncert ma być nie tylko przypomnieniem twórczości polskich bardów, ale także przeglądem, i to międzynarodowym, współczesnych reprezentantów tego nurtu. Wystąpią: Antonina Krzysztoń, Andrzej Garczarek, Jan Kondrak, Jacek Kleyff, Jerzy Stachura Jr, Tomasz Olszewski, Piotr Bakal, Antoni Muracki, Grzegorz Bukała, Marek Gałązka oraz goście z zagranicy: Daniel Mostovoy (USA), Tomaš Kočko (Czechy), Tatiana Bielanohaja (Białoruś).

  Gościem specjalnym będzie młoda Francuzka, była wokalistka Nouvelle Vague, porównywana do PJ Harvey i Roisin Murphy, Phoebe Killdeer z zespołem The Short Straws. Będzie bardzo różnorodnie, europejsko i międzypokoleniowo. Wrażliwcy - nie przegapcie!

  Sopot Bards Meeting, sobota, 6 września, g. 17.00, Opera, Leśna, Sopot, bilety: 30 i 50 zł

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo