Sopoccy żeglarze mistrzami

Zawodnicy SKŻ Hestia Sopot zanotowali znakomity występ na mistrzostwach świata w windsurfingu lodowym, które odbyły się w Rydze. W imprezie rywalizowało 111 zawodników z 14 krajów, w tym 17 reprezentantów z Polski.

Bezkonkurencyjny był Jarosław Miarczyński (SKŻ Hestia). Wygrał większość wyścigów i ostatniego dnia nie musiał startować, bo miał już pewny tytuł mistrza świata. Drugi był Cezary Rośleń (AZS AWFiS Gdańsk), a trzeci z tytułem mistrza świata juniorów Jacek Piasecki (SKŻ Hestia).

Wśród pań mistrzynią świata i mistrzynią świata juniorek została Natalia Wójcik (SKŻ Hestia), a drugie miejsce zajęła inna sopocianka, Agnieszka Bilska.

Podczas zawodów rozegrano również maraton. Wśród mężczyzn na podium byli wyłącznie zawodnicy SKŻ Hestia. Wygrał Miarczyński przed Jackiem Sulińskim i Pawłem Tarnowskim. W rywalizacji kobiet triumfowała Wójcik.